12 Lunas Rosado

Růžové víno z odrůdy Syrah, plnější typ vína, zrání na nerezových nádobách. Hrozny jsou sbírány v průběhu chladné noci.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
335 Kč
12 Lunas Rosado

Růžové víno z odrůdy Syrah, malinově fialové barvy, s příjemným nádechem sladkosti. Svěží vůně červeného ovoce a třešní se snoubí s intenzivní, ovocnou chutí a dlouhou dochutí. Přirozená ostrost dodává vínům svěžest, činí z nich kulatý a dlouhotrvající zážitek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: DO
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Syrah
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Somontano
Země původu: Španělsko
Položka byla vyprodána…

El Grillo y La Luna ("Cvrček a měsíc") v Barbastro vzniklo v roce 2007 s jediným záměrem: vytvářet vína s duší a unikátním charakterem. I přesto, že patří k nejmenším vinařstvím v oblasti Somontano DO s 53 hektary vlastních vinic a roční produkcí do 250 tisíc lahví, rodinná firma si zakládá na kvalitě. Celá úroda je pečlivě sklízena a selektována ručně. Termín sklizně není daný předem předpisy, ale určuje se s láskou a péčí přímo ve vinicích, kde se ochutnávají hrozny. Výsledkem jsou výjimečná vína, která dokonale vyjadřují terroir a odrůdu hroznů.

„Trpělivost“ je synonymem vinařství a pečlivého, odhodlaného přístupu ke vzniku kvalitních vín. S dlouhou tradicí a vědomím, že skvělé víno začíná v vinicích, se nechávají vést optimální zralostí každé odrůdy na každém pozemku. Každé víno se vyrábí s maximálním respektem k jedinečným charakteristikám každého ročníku a uvolňuje se k prodeji až poté, co dosáhne dokonalosti. Vína Grillo se tak odlišují nejen svým zráním, ale také jedinečným designem láhví, který získal ocenění „Nejlepší design lahve“ na mezinárodní soutěži Wine & Spirit Competition – IWSC: Wine Artwork & Bottle Design.