Alain Jaume - Châteauneuf-du-Pape Domaine Grand Veneur Les Origines 2021

Značka: Alain Jaume

Hluboká a zářivá, purpurově červená barva. Vzrušující nos s vůní černého ovoce (černý rybíz, třešeň), koření a vanilka. Exkluzivní víno!

Dostupnost Skladem
1 190 Kč
Alain Jaume - Châteauneuf-du-Pape Domaine Grand Veneur Les Origines 2021
Značka: Alain Jaume

LES ORIGINES je jedním z nejvýznamnějších červených vín Châteauneuf-du-Pape.

Odrůdy Grenache (50%), Syrah (15%) a Mourvedre (35%) vytvářejí unikátní složení tohoto vína. Vinice s téměř 100 let starými révami rostou na písčito-hlinité půdě, což přispívá k vynikající kvalitě hroznů.

Po zrání v baricích se tento vrcholný produkt vinařství stává synonymem pro excelenci apelace Châteauneuf-du-Pape. Jeho bohatá aroma připomíná ostružiny, koření, vanilku a fialky. Na podpatku silné struktury harmonické taniny objevíte stopy přezrálého červeného ovoce. Ročník 2021 obdržel vysokých 93 bodů od Wine and Degustation.

LES ORIGINES reprezentuje nejlepší tradice produkce robustních červených vín v této oblasti a je zárukou komplexních vín s dlouhým potenciálem stárnutí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 15 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Syrah, Grenache/Garnacha, Mourvedre
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Côtes du Rhône
Země původu: Francie

Vinařství Domaine Grand Veneur, vlastněné Alainem Jaumem a jeho syny, je jedním z významných producentů v současné francouzské vinařské scéně. Jejich příběh je příkladem dlouhodobého a výrazného růstu kvality, což je zcela v kontrastu s klidnou a rozvážnou povahou obou generací. Stejně tak jako jejich temperament, i jejich vína zaujmou svou vyvážeností a charakterem. Za jejich úspěchem stojí jednoduchá filozofie - ruce Jaumových přinášejí kvalitu. To platí nejen pro špičková vína Châteauneuf du Pape, která získávají až 96 bodů a jsou zařazena mezi světovou elitu, ale i pro běžně dostupná vína Côtes du Rhône. Domaine Grand Veneur představuje vrchol kvality v oblasti Rhony, a to za cenově dostupné ceny - ideální volba pro každého znalce vína.

Rodinné vinařství Alaina Jauma se nachází v centru oblasti Côtes du Rhône, jen pár kilometrů od Châteauneuf-du-Pape. Zde se vyrábějí červená, bílá a růžová vína Côtes du Rhône, včetně vybraných reserv Côtes du Rhône. Dále se vinařství specializuje na kategorie cru du Rhône - Gigondas, Vacqueyras a Lirac a nabízí také několik červených a bílých vín Châteauneuf-du-Pape, z nichž nejznámější je "Les Origines". Vinařství se také pyšní novými produkty v podobě vín apelací Gigondas, Vacqueyras a Cotes de Ventoux, které odrážejí vysoký standard kvality Grand Veneur.

Rodina Jaume vlastní vinařství již od roku 1826, kdy zakoupila první vinice v apelaci Châteauneuf du Pape. Dnes má rodina téměř 80 hektarů vinic v apelacích Châteauneuf du Pape, Lirac a Côtes du Rhône. V roce 2003 přibyla i apelace Clos de Sixte v Liracu, která je považována za jednu z patnácti Cru údolí Rhony. Půda v této oblasti obsahuje písčité jíly a oblázky odložené řekou Rhonou po mnoho let, což dodává vínům unikátní charakter. Filozofie vinařství spočívá v tom, že skvělá vína vznikají z kvalitních hroznů a zachovávají sílu terroir. Vína se vyznačují harmonií ovoce, květin a jemných tónů koření, ať už se jedná o červená vína z odrůd Grenache, Syrah a Mourvedre, nebo bílá vína z Grenache blanc, Clairette a Roussanne. Stačí ochutnat Châteauneuf du Pape blanc „La Fontaine“ a prožít výjimečný zážitek plný vůně a chuti, který v sobě ukrývá krásu tohoto území.