Alain Jaume - Côtes du Rhône blanc Champauvins - Domaine Grand Veneur 2023

Značka: Alain Jaume

Viognier s výraznou, bohatou ovocnou chutí a osvěžující kyselinkou. Dochuť je působivá a plná lehkých ovocných tónů jako například broskve a hrušky.

Dostupnost Skladem
380 Kč
Alain Jaume - Côtes du Rhône blanc Champauvins - Domaine Grand Veneur 2023
Značka: Alain Jaume
Alain Jaume Côtes du Rhône blanc Champauvins Domaine Grand Veneur 2023
Novinka Tip

Popis vína

Odrůda Viognier je bílá odrůda a zároveň chlouba údolí Rhony, známá svými mistrovskými víny. Bratři Jaumeové představují své jedinečné bílé víno z apelace Côtes du Rhône, vyrobené z ručně sbíraných hroznů Viognier. Po šetrném lisování probíhá fermentace v tancích s řízenou teplotou a následné zrání po dobu 6 měsíců.

Degustace

Barva tohoto vína je nádherně zlatavá. Vůně je intenzivní, plná tónů bílých květů, broskví a hrušek. Chuť je skvěle vyvážená, kombinující bohaté ovocné tóny s osvěžující kyselinkou. Dochuť je dlouhá a plná lehkých ovocných tónů jako broskve a hrušky. Tento Viognier je opravdu výjimečný.

Gastronomie

Skvěle se hodí k rybím pokrmům, zejména k pečenému či grilovanému lososu a lehkým rybám.

Vinařství

Domaine Grand Veneur, provozované Alainem Jaumeem a jeho dvěma syny, je jedním z výjimečných producentů současné vinařské Francie. Rodinné vinařství střední velikosti se nachází v srdci oblasti Côtes du Rhône, jen pár kilometrů od Châteauneuf-du-Pape.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Viognier
Ročník: 2023
Vinařská oblast: Côtes du Rhône
Země původu: Francie

Vinařství Domaine Grand Veneur, vlastněné Alainem Jaumem a jeho syny, je jedním z významných producentů v současné francouzské vinařské scéně. Jejich příběh je příkladem dlouhodobého a výrazného růstu kvality, což je zcela v kontrastu s klidnou a rozvážnou povahou obou generací. Stejně tak jako jejich temperament, i jejich vína zaujmou svou vyvážeností a charakterem. Za jejich úspěchem stojí jednoduchá filozofie - ruce Jaumových přinášejí kvalitu. To platí nejen pro špičková vína Châteauneuf du Pape, která získávají až 96 bodů a jsou zařazena mezi světovou elitu, ale i pro běžně dostupná vína Côtes du Rhône. Domaine Grand Veneur představuje vrchol kvality v oblasti Rhony, a to za cenově dostupné ceny - ideální volba pro každého znalce vína.

Rodinné vinařství Alaina Jauma se nachází v centru oblasti Côtes du Rhône, jen pár kilometrů od Châteauneuf-du-Pape. Zde se vyrábějí červená, bílá a růžová vína Côtes du Rhône, včetně vybraných reserv Côtes du Rhône. Dále se vinařství specializuje na kategorie cru du Rhône - Gigondas, Vacqueyras a Lirac a nabízí také několik červených a bílých vín Châteauneuf-du-Pape, z nichž nejznámější je "Les Origines". Vinařství se také pyšní novými produkty v podobě vín apelací Gigondas, Vacqueyras a Cotes de Ventoux, které odrážejí vysoký standard kvality Grand Veneur.

Rodina Jaume vlastní vinařství již od roku 1826, kdy zakoupila první vinice v apelaci Châteauneuf du Pape. Dnes má rodina téměř 80 hektarů vinic v apelacích Châteauneuf du Pape, Lirac a Côtes du Rhône. V roce 2003 přibyla i apelace Clos de Sixte v Liracu, která je považována za jednu z patnácti Cru údolí Rhony. Půda v této oblasti obsahuje písčité jíly a oblázky odložené řekou Rhonou po mnoho let, což dodává vínům unikátní charakter. Filozofie vinařství spočívá v tom, že skvělá vína vznikají z kvalitních hroznů a zachovávají sílu terroir. Vína se vyznačují harmonií ovoce, květin a jemných tónů koření, ať už se jedná o červená vína z odrůd Grenache, Syrah a Mourvedre, nebo bílá vína z Grenache blanc, Clairette a Roussanne. Stačí ochutnat Châteauneuf du Pape blanc „La Fontaine“ a prožít výjimečný zážitek plný vůně a chuti, který v sobě ukrývá krásu tohoto území.