Alain Jaume - Côtes du Rhône rosé - Bellissime Grand Veneur 2022

Značka: Alain Jaume

Růžové víno z Rhony. Víno moderního stylu. Fermentace na nerezových nádobách, krásně ovocné a lehce minerální. Grenache 50%, Syrah 35%, Mourvedre 15%

Dostupnost Skladem
240 Kč
Alain Jaume - Côtes du Rhône rosé - Bellissime Grand Veneur 2022
Značka: Alain Jaume

Toto růžové víno Côtes du Rhône je směsí odrůd Grenache Noir, Syrah a Mourvedre. Pochází z jílovito-kamenité půdy, typické pro jižní Francii.

Jeho lososová barva je přitažlivá a čistá. Vůně je ovocná, s výraznými tóny jahod a jemného provensálského koření. Chuť je dokonale vyvážená a dlouhá, což dodává tomuto vínu vynikající charakter.

Fermentace probíhá v nerezové oceli za kontrolované teploty, což přispívá k udržení jeho čistoty a svěžesti. Po sklizni je víno lahveno alespoň 5 měsíců, aby se dosáhlo optimálních chutí a vůní. Toto víno je ideální volbou pro ty, kteří ocení kvalitu a eleganci růžových vín z oblasti Côtes du Rhône.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Syrah, Grenache/Garnacha, Mourvedre
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Côtes du Rhône
Země původu: Francie

Vinařství Domaine Grand Veneur, vlastněné Alainem Jaumem a jeho syny, je jedním z významných producentů v současné francouzské vinařské scéně. Jejich příběh je příkladem dlouhodobého a výrazného růstu kvality, což je zcela v kontrastu s klidnou a rozvážnou povahou obou generací. Stejně tak jako jejich temperament, i jejich vína zaujmou svou vyvážeností a charakterem. Za jejich úspěchem stojí jednoduchá filozofie - ruce Jaumových přinášejí kvalitu. To platí nejen pro špičková vína Châteauneuf du Pape, která získávají až 96 bodů a jsou zařazena mezi světovou elitu, ale i pro běžně dostupná vína Côtes du Rhône. Domaine Grand Veneur představuje vrchol kvality v oblasti Rhony, a to za cenově dostupné ceny - ideální volba pro každého znalce vína.

Rodinné vinařství Alaina Jauma se nachází v centru oblasti Côtes du Rhône, jen pár kilometrů od Châteauneuf-du-Pape. Zde se vyrábějí červená, bílá a růžová vína Côtes du Rhône, včetně vybraných reserv Côtes du Rhône. Dále se vinařství specializuje na kategorie cru du Rhône - Gigondas, Vacqueyras a Lirac a nabízí také několik červených a bílých vín Châteauneuf-du-Pape, z nichž nejznámější je "Les Origines". Vinařství se také pyšní novými produkty v podobě vín apelací Gigondas, Vacqueyras a Cotes de Ventoux, které odrážejí vysoký standard kvality Grand Veneur.

Rodina Jaume vlastní vinařství již od roku 1826, kdy zakoupila první vinice v apelaci Châteauneuf du Pape. Dnes má rodina téměř 80 hektarů vinic v apelacích Châteauneuf du Pape, Lirac a Côtes du Rhône. V roce 2003 přibyla i apelace Clos de Sixte v Liracu, která je považována za jednu z patnácti Cru údolí Rhony. Půda v této oblasti obsahuje písčité jíly a oblázky odložené řekou Rhonou po mnoho let, což dodává vínům unikátní charakter. Filozofie vinařství spočívá v tom, že skvělá vína vznikají z kvalitních hroznů a zachovávají sílu terroir. Vína se vyznačují harmonií ovoce, květin a jemných tónů koření, ať už se jedná o červená vína z odrůd Grenache, Syrah a Mourvedre, nebo bílá vína z Grenache blanc, Clairette a Roussanne. Stačí ochutnat Châteauneuf du Pape blanc „La Fontaine“ a prožít výjimečný zážitek plný vůně a chuti, který v sobě ukrývá krásu tohoto území.