Alain Jaume - Vacqueyras "Grande Garrigue" 2020

Značka: Alain Jaume

80% Grenache, 15% Syrah, 5% Mourvedre Červené víno, zraje v betonových nádobách. Silné a strukturované. Víno s plným tělem a kořenitou dochutí.

Dostupnost Skladem
440 Kč
Alain Jaume - Vacqueyras "Grande Garrigue" 2020
Značka: Alain Jaume

Jedno z nejmladších "Cru" údolí Rhôny, spolu s Rasteau, nabízí víno s komplikovaným názvem ale ještě zajímavější chutí. Hrozny pocházejí z kvalitních vinic s vysokým sklonem a štěrkovým podložím.

Vacqueyras sousedí přímo s oblastí Gigondas AOC a často zahrnuje náhorní plošiny známé jako „Les Garrigues“ v Sarrians. Tato oblast je charakteristická hlínou a kamením.

Víno je vyráběno tradičními metodami s řízenou fermentací a dlouhým macerováním na slupech. Zrálo v betonových kádích a sudech po dobu 3 let, s lahvováním po 14 měsících.

Při degustaci nabízí hluboký, intenzivní odstín a vůni čerstvého černého ovoce s jemnými bylinkovými tóny. Harmonická kombinace bohatých tříslovin a hladkosti se projevuje na patře. Závěr je dlouhý s náznaky koření.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Syrah, Grenache/Garnacha, Mourvedre
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Côtes du Rhône
Země původu: Francie

Vinařství Domaine Grand Veneur, vlastněné Alainem Jaumem a jeho syny, je jedním z významných producentů v současné francouzské vinařské scéně. Jejich příběh je příkladem dlouhodobého a výrazného růstu kvality, což je zcela v kontrastu s klidnou a rozvážnou povahou obou generací. Stejně tak jako jejich temperament, i jejich vína zaujmou svou vyvážeností a charakterem. Za jejich úspěchem stojí jednoduchá filozofie - ruce Jaumových přinášejí kvalitu. To platí nejen pro špičková vína Châteauneuf du Pape, která získávají až 96 bodů a jsou zařazena mezi světovou elitu, ale i pro běžně dostupná vína Côtes du Rhône. Domaine Grand Veneur představuje vrchol kvality v oblasti Rhony, a to za cenově dostupné ceny - ideální volba pro každého znalce vína.

Rodinné vinařství Alaina Jauma se nachází v centru oblasti Côtes du Rhône, jen pár kilometrů od Châteauneuf-du-Pape. Zde se vyrábějí červená, bílá a růžová vína Côtes du Rhône, včetně vybraných reserv Côtes du Rhône. Dále se vinařství specializuje na kategorie cru du Rhône - Gigondas, Vacqueyras a Lirac a nabízí také několik červených a bílých vín Châteauneuf-du-Pape, z nichž nejznámější je "Les Origines". Vinařství se také pyšní novými produkty v podobě vín apelací Gigondas, Vacqueyras a Cotes de Ventoux, které odrážejí vysoký standard kvality Grand Veneur.

Rodina Jaume vlastní vinařství již od roku 1826, kdy zakoupila první vinice v apelaci Châteauneuf du Pape. Dnes má rodina téměř 80 hektarů vinic v apelacích Châteauneuf du Pape, Lirac a Côtes du Rhône. V roce 2003 přibyla i apelace Clos de Sixte v Liracu, která je považována za jednu z patnácti Cru údolí Rhony. Půda v této oblasti obsahuje písčité jíly a oblázky odložené řekou Rhonou po mnoho let, což dodává vínům unikátní charakter. Filozofie vinařství spočívá v tom, že skvělá vína vznikají z kvalitních hroznů a zachovávají sílu terroir. Vína se vyznačují harmonií ovoce, květin a jemných tónů koření, ať už se jedná o červená vína z odrůd Grenache, Syrah a Mourvedre, nebo bílá vína z Grenache blanc, Clairette a Roussanne. Stačí ochutnat Châteauneuf du Pape blanc „La Fontaine“ a prožít výjimečný zážitek plný vůně a chuti, který v sobě ukrývá krásu tohoto území.