Allram Grüner Veltliner Hasel 2022

Značka: Weingut Allram

Svěží Veltlín z nerezky, který tě nikdy nezklame.

Dostupnost Skladem
350 Kč
Allram Grüner Veltliner Hasel 2022
Značka: Weingut Allram

Veltlín nabízející vynikající kvalitu za velmi příznivou cenu. I když se vinice Hasel neřadí mezi ty nejslavnějšími, víno se svým charakterem rovná těm nejlepším. Je elegantní, čistý, plný a v dochuti se rozvíjí do vyzrálého ovoce. Navíc jedno z nejprodávanějších vín vinařstí Allram

 

  • barva je jemná, se zelenými odlesky
  • vůně je příjemná, středně intenzívní, s typickou ovocností Veltlínů z oblasti Kamptal, minerálně-ovocná (žluté a bílé plody), s tóny bílých květů a bílého pepře.
  • chuť na vůni navazuje, přidávají se citrusy, primárně žluté grepy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Klasifikace: Qualitätswein
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Odrůda: Veltlínské Zelené (Grüner Veltliner)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Kamptal
Země původu: Rakousko

Vinařství Allram najdeme v oblasti Kamptal v Rakousku. Tohle skvělé vinařství patří mezi nejprestižnější rakouské producenty, vyrábějící špičkové Veltlíny a Rieslingy z těch nejvíc TOP vinic v celém Rakousku. Jejich vinice v Langelois a Strass jsou minerálními poklady, podobně jako ve Wachau, i zde se rodí vína s nezaměnitelným charakterem, získávajícím mezinárodní obdiv. Vinařství Weingut Allram, je vlastně rodinný podnik. Jejich největší poklad, vinice Heiligenstein, byla velmi douho a složitě obnovena tak, aby zachovala původní kamenné terasy, což představuje vrchol jejich odkazu.