Batard Langelier - Sèvre et Maine Cru Château-Thébaud 2019

Velmi jemné víno z odrůdy Melon de bourgogne. 24 měs. zrání na dubových sudech. Ideální společník do horkých letních dnů.

Dostupnost Skladem
450 Kč
Batard Langelier - Sèvre et Maine Cru Château-Thébaud 2019

STÁŘÍ RÉVY: 50let
TERROIR: mělké písčité půdy s výskytem kamení, žulové podloží
VINIFIKACE: sklo-cementové podzemní kádě, min. doba zrání - 24 měsíců na kalech

Středně žlutá barva s zelenkavými odstíny přitahuje pohled. Víno nabízí výrazné aroma typické pro apelaci Muscadet - svůdná vůně jablek s jemným minerálním nádechem. Jeho bohatství chutí je ohromující; v ústech se rozvíjí opulentní ovocnost citrusů a tropického ovoce. Harmonické patro s podtóny fenyklu a anýzu přináší osvěžující a dlouhý závěr s jemnou stopou soli a vosku. Ležením získává víno na jemnosti a zaokrouhluje se.

Toto komplexní víno je ideální pro gastronomické dobrodružství. Skvěle doplňuje pokrmy s mořskými plody, ryby s komplexními úpravami nebo exotickou kuchyní jemného koření.

Vinice rostou na mělkých písčitých půdách s kamenitým žulovým podložím, což přináší vínům jejich charakteristickou strukturu. Hrozny pocházejí z vinic s více než padesátiletou historií. Vinifikace probíhá v tradičních sklo-cementových podzemních kádích, kde víno zraje minimálně 24 měsíců na kalech, což přispívá k jeho komplexitě a hloubce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Melon de bourgogne
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Loira
Země původu: Francie

Údolí řeky Loiry, rozkládající se v délce 1 000 km, nabízí rozmanité typy půdy a klimatických podmínek, což vytváří ideální prostředí pro různé odrůdy vinné révy. Apelace Muscadet, nacházející se v nejzápadnějším cípu údolí, hostí Domaine Batard Langelier, rodinné vinařství s bohatou historií sahající až do roku 1910. Jérémie Batard, současný majitel, se k rodinnému podniku vrátil po dobrodružstvích v Austrálii a Evropě, aby se postavil k tradicím a dědictví svých předků.

Dominantní odrůdou v této oblasti je Melon de Bourgogne, zastupující 95% vinic. Domaine Batard Langelier se zaměřuje na návrat k noblesnímu charakteru vín Muscadet, který chtějí zdokonalit a přiblížit k tradičním kořenům oblasti. Otec Pascal a dědeček Denise Batard předávali Jérémieovi důležitost zachování tradiční podstaty apelace. Vinařství od roku 2014 přešlo na ekologické zemědělství, respektující vinice, přírodu a tradiční pracovní postupy.

Domaine Batard Langelier vytváří vína s ohledem na terroir a jeho jedinečné charakteristiky, odmítající standardizaci chutí ve prospěch autenticity a originality. Jejich snaha o zachování přírodního dědictví a práce odráží jejich hluboký respekt k vinicím a regionu Muscadet. Díky péči o půdu a důslednému výběru hroznů nabízí jejich vína výjimečnou kvalitu a charakter, který zůstává v srdcích milovníků vína po celém světě.