Batard Langelier - Sèvre et Maine Cru Monnières-Saint-Fiacre 2019

Plnější styl odrůdy Melon de bourgogne. 24 měs. zrání na dubových sudech, v chuti je výrazné, minerální s ovocnými tóny.

Dostupnost Skladem
490 Kč
Batard Langelier - Sèvre et Maine Cru Monnières-Saint-Fiacre 2019

STÁŘÍ VINIC: 40let
TERROIR: jílovito - křemičitá půda, podloží z krystalických hornin
VINIFIKACE: sklo-cementové podzemní kádě, min. doba zrání 24 měsíců

Středně žlutá barva s jemnými zelenkavými odstíny vítá vaše smysly. Toto víno nabízí výrazné aroma, které je charakteristické pro apelaci Muscadet. Svůdná vůně zelených jablek s náznakem minerálního podtónu láká k dalšímu zkoumání. Chuť je delikátní a ovocná, s decentním slaným nádechem, který dodává komplexnost. Víno otevírá své tajemství bílých broskví, bílého rybízu a jemného podtónu hrušky. Jeho dlouhý a osvěžující závěr zanechává v ústech příjemný dojem. S postupem času se víno bude dále zjemňovat a rozvíjet své lahodné charakteristiky.

Toto víno je výsledkem péče o vinici s jílovito-křemičitou půdou, která má podloží z krystalických hornin. Hrozny pocházejí z vinic s více než čtyřicetiletou historií. Proces vinifikace probíhá v sklo-cementových podzemních kádích, kde víno zraje minimálně 24 měsíců.

Odrůda Melon de Bourgogne, použitá při výrobě tohoto vína, je typická pro oblast Pays Nantais v Údolí řeky Loiry. Je známá svou odolností vůči mrazům a vytváří vína s výraznou minerální charakteristikou, která je pro Muscadet typická.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Melon de bourgogne
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Loira
Země původu: Francie

Údolí řeky Loiry, rozkládající se v délce 1 000 km, nabízí rozmanité typy půdy a klimatických podmínek, což vytváří ideální prostředí pro různé odrůdy vinné révy. Apelace Muscadet, nacházející se v nejzápadnějším cípu údolí, hostí Domaine Batard Langelier, rodinné vinařství s bohatou historií sahající až do roku 1910. Jérémie Batard, současný majitel, se k rodinnému podniku vrátil po dobrodružstvích v Austrálii a Evropě, aby se postavil k tradicím a dědictví svých předků.

Dominantní odrůdou v této oblasti je Melon de Bourgogne, zastupující 95% vinic. Domaine Batard Langelier se zaměřuje na návrat k noblesnímu charakteru vín Muscadet, který chtějí zdokonalit a přiblížit k tradičním kořenům oblasti. Otec Pascal a dědeček Denise Batard předávali Jérémieovi důležitost zachování tradiční podstaty apelace. Vinařství od roku 2014 přešlo na ekologické zemědělství, respektující vinice, přírodu a tradiční pracovní postupy.

Domaine Batard Langelier vytváří vína s ohledem na terroir a jeho jedinečné charakteristiky, odmítající standardizaci chutí ve prospěch autenticity a originality. Jejich snaha o zachování přírodního dědictví a práce odráží jejich hluboký respekt k vinicím a regionu Muscadet. Díky péči o půdu a důslednému výběru hroznů nabízí jejich vína výjimečnou kvalitu a charakter, který zůstává v srdcích milovníků vína po celém světě.