Batard Langelier - Sèvre et Maine sur Lie "Métaphore" 2020

Plnější styl odrůdy Melon de bourgogne. Delší zrání na dubových sudech, v chuti je výrazné a minerální. Gurmánské víno!

Dostupnost Skladem
340 Kč
Batard Langelier - Sèvre et Maine sur Lie "Métaphore" 2020

Muscadet Métaphore představuje netypické víno z oblasti Sèvre et Maine, nabízející plnější styl, výraznější chuť a aromatiku. Jeho název odráží Jérémiho vášeň pro kulturu, a proto jako ideální doprovod doporučuje poslech soulové zpěvačky Niny Simone.

Zářivě žlutá barva s zlatými odlesky a složitá vůně s prvky citrusových plodů, bílých květů a briošek zaujme každého milovníka vína. V ústech se rozvinou ovocné tóny doplněné jemnými náznaky medu a dřeva, což je důsledek ležení vína na starších dubových sudech. Dlouhý a minerální závěr podtrhuje kvalitu tohoto vína, které překvapí svou plností a strukturou.

Odrůda Melon de Bourgogne, použitá při tvorbě tohoto vína, je nejčastěji pěstovanou odrůdou v oblasti Pays Nantais v údolí řeky Loiry. Její odolnost vůči mrazům a minerální charakter přispívají k vytvoření vynikajícího Muscadetu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Melon de bourgogne
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Loira
Země původu: Francie

Údolí řeky Loiry, rozkládající se v délce 1 000 km, nabízí rozmanité typy půdy a klimatických podmínek, což vytváří ideální prostředí pro různé odrůdy vinné révy. Apelace Muscadet, nacházející se v nejzápadnějším cípu údolí, hostí Domaine Batard Langelier, rodinné vinařství s bohatou historií sahající až do roku 1910. Jérémie Batard, současný majitel, se k rodinnému podniku vrátil po dobrodružstvích v Austrálii a Evropě, aby se postavil k tradicím a dědictví svých předků.

Dominantní odrůdou v této oblasti je Melon de Bourgogne, zastupující 95% vinic. Domaine Batard Langelier se zaměřuje na návrat k noblesnímu charakteru vín Muscadet, který chtějí zdokonalit a přiblížit k tradičním kořenům oblasti. Otec Pascal a dědeček Denise Batard předávali Jérémieovi důležitost zachování tradiční podstaty apelace. Vinařství od roku 2014 přešlo na ekologické zemědělství, respektující vinice, přírodu a tradiční pracovní postupy.

Domaine Batard Langelier vytváří vína s ohledem na terroir a jeho jedinečné charakteristiky, odmítající standardizaci chutí ve prospěch autenticity a originality. Jejich snaha o zachování přírodního dědictví a práce odráží jejich hluboký respekt k vinicím a regionu Muscadet. Díky péči o půdu a důslednému výběru hroznů nabízí jejich vína výjimečnou kvalitu a charakter, který zůstává v srdcích milovníků vína po celém světě.