Batard Langelier - Sèvre et Maine sur Lie "Polaris" 2021

Osvěžující bílé víno z Loiry! Exploze chutí a aromatických tónů. Skvělý společník na letní grilovačku!

Dostupnost Skladem
299 Kč
Batard Langelier - Sèvre et Maine sur Lie "Polaris" 2021

Polaris, základní víno z vinařství Batard Langelier, představuje typický vzor své apelace - přímý a osvěžující. Jeho okamžitá přitažlivost probouzí všechny smysly.

Toto víno leží sedm měsíců na kvasinkách (sur lieu) v tradičních podzemních sklo-cementových nádržích s řízenou teplotou kvašení.

Zářivě žlutá barva s jemnými zlatými odlesky předznamenává vůni zralých hrušek, broskví a limetek, doplněnou výrazným minerálním podtónem. Intenzivní aroma exotického ovoce, zejména citrusů a ananasu, se rozvine po chvilce. Prvního okamžiku po napití dominuje delikátní svěžest, která se rozprostírá po celé ústní dutině. Ovoce, jako jsou angrešt, limetky a zelené hrušky, dominuje chuťovému projevu, s náznakem vápna, soli a jemnými jódovými tóny na patře. Středně dlouhý závěr přináší explozivní mineralitu, charakteristickou pro vína apelace Muscadet.

Odrůda Melon de Bourgogne, zasazená do hluboké jílovito-křemičité půdy s podložím z gabra, pochází z Burgundska a je známá svou odolností vůči mrazům. Její minerální povaha dává vínům, jako je Polaris, jejich charakteristickou kvalitu a eleganci.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Melon de bourgogne
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Loira
Země původu: Francie

Údolí řeky Loiry, rozkládající se v délce 1 000 km, nabízí rozmanité typy půdy a klimatických podmínek, což vytváří ideální prostředí pro různé odrůdy vinné révy. Apelace Muscadet, nacházející se v nejzápadnějším cípu údolí, hostí Domaine Batard Langelier, rodinné vinařství s bohatou historií sahající až do roku 1910. Jérémie Batard, současný majitel, se k rodinnému podniku vrátil po dobrodružstvích v Austrálii a Evropě, aby se postavil k tradicím a dědictví svých předků.

Dominantní odrůdou v této oblasti je Melon de Bourgogne, zastupující 95% vinic. Domaine Batard Langelier se zaměřuje na návrat k noblesnímu charakteru vín Muscadet, který chtějí zdokonalit a přiblížit k tradičním kořenům oblasti. Otec Pascal a dědeček Denise Batard předávali Jérémieovi důležitost zachování tradiční podstaty apelace. Vinařství od roku 2014 přešlo na ekologické zemědělství, respektující vinice, přírodu a tradiční pracovní postupy.

Domaine Batard Langelier vytváří vína s ohledem na terroir a jeho jedinečné charakteristiky, odmítající standardizaci chutí ve prospěch autenticity a originality. Jejich snaha o zachování přírodního dědictví a práce odráží jejich hluboký respekt k vinicím a regionu Muscadet. Díky péči o půdu a důslednému výběru hroznů nabízí jejich vína výjimečnou kvalitu a charakter, který zůstává v srdcích milovníků vína po celém světě.