Bernard Magrez - Bleu de Mer rosé 2020

Značka: Bernard Magrez

Elegantní růžové víno z oblasti Languedoc. 67 % Grenache noir a 33 % Cinsault. Barva a chuť vína je jemná, ovocná a osvěžující.

Dostupnost Skladem
390 Kč
Bernard Magrez - Bleu de Mer rosé 2020
Značka: Bernard Magrez

Bleu de Mer (Mořská modř) je lahodné víno z jižní Francie, sklízené pouze v nočních hodinách, aby se zabránilo přehřátí hroznů. Lisování je prováděno s ohledem na minimalizaci oxidace, následuje statické odstranění kalů a krátká macerace, která dodává vínu jemnou narůžovělou barvu. Alkoholická fermentace se odehrává v termo-regulovaných nerezových nádržích při nízkých teplotách.

Světle lososová barva s jemnými stříbrnými odlesky láká na první pohled. Vůně je intenzivní, plná květinových a ovocných tónů, s náznakem anglických bonbonů. Chuť je elegantní s příjemnými tóny malin a jahod, doprovázená svěžestí citrusů. Středně dlouhý a šťavnatý závěr dodává vínu eleganci. Jedná se o jedno z nejlepších růžových vín.

Ideální k podávání s tapas, grilovanými rybami, uzeninami, ovocnými saláty a kozím sýrem. Servírujte při teplotě 9-10 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: IGP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Grenache/Garnacha, Cinsault
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Languedoc
Země původu: Francie

Bernard Magrez není pouze majitelem slavného Château Pape Clement Grand Cru Classé, ale je symbolem bordeauxského vinařství a ikonou kvalitních vín z Bordeaux. S více než čtyřicetiletou zkušeností ve vinařství vlastní 40 vinic nejen ve Francii, ale také po celém světě, včetně Španělska, Chile, Maroka a Japonska. Vína podepsaná jeho jménem patří k nejuznávanějším na světě a jsou vždy zařazena mezi prvních pět v dané oblasti degustátory z celého světa.

Bernard Magrez je také známý svými mecenášskými aktivitami, finančně podporuje výzkum v oblasti medicíny, včetně kardiochirurgie a boje proti rakovině. Podporuje také různé kulturní projekty, jako jsou operní festivaly, a investuje do ochrany životního prostředí. Jeho vášeň pro víno je spojena s jeho závazkem k vědeckému pokroku, umění a udržitelnosti, což z něj činí významnou postavu jak ve světě vinařství, tak i mimo něj.