Cascina Fontana - Barbera d´Alba 2021

Značka: Cascina Fontana

Plnější Barbera se šťavnatou kyselinou, zralým taninem a zemitým tónem, nabité ovocem a kořením, perfektní dlouhý závěr

Dostupnost Skladem
690 Kč
Cascina Fontana - Barbera d´Alba 2021
Značka: Cascina Fontana

Cascina Fontana Barbera d’Alba prochází fermentací a následně zraje jak v použitých dubových barikových sudech, tak i v cementových kádích. Tento proces hladí výraznou kyselost, typickou pro Barberu, přidává nádech elegance a zjemňuje celkový charakter vína. Po lahvování probíhá další minimálně 6 měsíců zrání.

Víno má hlubokou rubínově červenou barvu. V jeho vůni se snoubí plné tóny rudých růží, třešňového džemu a lesních plodů s jemnými nuancemi sladkého koření a elegantními minerálními tóny. Robustnost a kyselost propůjčují tomuto vínů živost a přímočarost s charakterem reflektujícím půdu, na které vyrůstá. Cascina Fontana Barbera d’Alba je schopná vyzrát a vyvíjet se až deset let, přičemž stárnutím získává kulatost, hladkost a komplexnost.

Doplňkové parametry

Kategorie: Itálie
Klasifikace: DOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Barbera
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Piemont
Země původu: Itálie

V srdci vinařské oblasti Barolo v Itálii - Piemontu, v malebné vesnici Perno nedaleko města Alba v regionu Piemonte, Itálie, stojí rodinné vinařství Cascina Fontana, kde se tradice vína v rodině Fontana udržuje již po 6 generací. Na 5ti hektarech vinic věnují svou péči pěstování odrůd Dolcetto, Barbera a Nebbiolo, nacházejících se v okolí vesnic Castiglione Falletto, La Morra a Sinio.

Půdní profil této oblasti je výjimečně různorodý, od vápenatých půd se slínem, pozůstatků mořských živočichů, až po živinami chudší pískovcové půdy.

Mario Fontana zastává tradiční přístup k výrobě vína, zachovává jeho přirozenost a nefiltruje, jak to dělali jeho předci. I přes moderní technologii preferuje minimální zásahy do vinařského procesu, aby v jeho vínech co nejlépe vynikl charakter místního terroir. Každá láhev Cascina Fontana nese dědictví generací a unikátní punc této slavné vinařské oblasti.