Cascina Fontana - Barolo DOCG 2016

Značka: Cascina Fontana

Velké víno pro opravdové znalce. Víno které můžete archivovat až na 20 let!

Dostupnost Skladem
1 890 Kč
Cascina Fontana - Barolo DOCG 2016
Značka: Cascina Fontana

Parádní Barolo, které je plné, mohutné, bohaté granátové barvy, opravdu nevšední zážitek pro všechny milovníky vína, velmi opojné aroma zralého ovoce a květin, s tóny citrusové kůry a lékořice, v chuti plné, elegantní, s jemnými taniny, likérově ovocné s velmi dlouhým závěrem, opravdu jedinečné kvality, vhodné jako dárek pro opravdové znalce vín.

Mistrovské dílo vinaře Maria Fontany. Víno u kterého budete s odstupem času žasnout kam až se může posunout.

Doplňkové parametry

Kategorie: Itálie
Klasifikace: DOCG
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Nebbiolo
Ročník: 2016
Vinařská oblast: Piemont
Země původu: Itálie

V srdci vinařské oblasti Barolo v Itálii - Piemontu, v malebné vesnici Perno nedaleko města Alba v regionu Piemonte, Itálie, stojí rodinné vinařství Cascina Fontana, kde se tradice vína v rodině Fontana udržuje již po 6 generací. Na 5ti hektarech vinic věnují svou péči pěstování odrůd Dolcetto, Barbera a Nebbiolo, nacházejících se v okolí vesnic Castiglione Falletto, La Morra a Sinio.

Půdní profil této oblasti je výjimečně různorodý, od vápenatých půd se slínem, pozůstatků mořských živočichů, až po živinami chudší pískovcové půdy.

Mario Fontana zastává tradiční přístup k výrobě vína, zachovává jeho přirozenost a nefiltruje, jak to dělali jeho předci. I přes moderní technologii preferuje minimální zásahy do vinařského procesu, aby v jeho vínech co nejlépe vynikl charakter místního terroir. Každá láhev Cascina Fontana nese dědictví generací a unikátní punc této slavné vinařské oblasti.