Cascina Fontana - Langhe Nebbiolo 2021

Značka: Cascina Fontana

Šťavnaté Nebbiolo s tóny ovoce a zemitějším charakterem. Víno gurmánského typu!

Dostupnost Skladem
790 Kč
Cascina Fontana - Langhe Nebbiolo 2021
Značka: Cascina Fontana
Z vinice Castello di Sinio, s více než stoletou tradicí v rodině vinařů, pochází hrozny pro Cascina Fontana Langhe Nebbiolo. Každý hrozen je pečlivě pěstován a každý krok ve vinici a během vinifikace reflektuje hluboké kořeny tradice. Nebbiolo hrozny pro toto víno procházejí krátkou fermentací (pouhé dva týdny) ve srovnání s těmi pro Barolo. Bez čiření, filtrace či přidávání siřičitanů je víno stáčeno do lahve. Výsledkem je svěží, i když méně komplexní, avšak harmonické a elegantní víno. Granátově červená barva, intenzivní vůně okvětních plátků růže, čerstvých lesních jahod a jemných tónů balsamica poskytují jedinečný zážitek. Taniny a kyseliny vytvářejí krásnou rovnováhu, činíce z tohoto vína mistrovské dílo.

Doplňkové parametry

Kategorie: Itálie
Klasifikace: DOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Nebbiolo
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Piemont
Země původu: Itálie

V srdci vinařské oblasti Barolo v Itálii - Piemontu, v malebné vesnici Perno nedaleko města Alba v regionu Piemonte, Itálie, stojí rodinné vinařství Cascina Fontana, kde se tradice vína v rodině Fontana udržuje již po 6 generací. Na 5ti hektarech vinic věnují svou péči pěstování odrůd Dolcetto, Barbera a Nebbiolo, nacházejících se v okolí vesnic Castiglione Falletto, La Morra a Sinio.

Půdní profil této oblasti je výjimečně různorodý, od vápenatých půd se slínem, pozůstatků mořských živočichů, až po živinami chudší pískovcové půdy.

Mario Fontana zastává tradiční přístup k výrobě vína, zachovává jeho přirozenost a nefiltruje, jak to dělali jeho předci. I přes moderní technologii preferuje minimální zásahy do vinařského procesu, aby v jeho vínech co nejlépe vynikl charakter místního terroir. Každá láhev Cascina Fontana nese dědictví generací a unikátní punc této slavné vinařské oblasti.