Champagne Charles Ellner - Premier Cru 2008 brut nature

Značka: Charles Ellner

Absolutně suché a vynikající Champagne z parádního ročníku 2008! Víno je rafinované a minerální. Ovocné a dlouhé.

Dostupnost Skladem
1 190 Kč
Champagne Charles Ellner - Premier Cru 2008 brut nature
Značka: Charles Ellner

Hrozny pro toto šampaňské pocházejí z prestižních vinic čtyř obcí, všechny klasifikované jako Premier Cru.

Pro Chardonnay byly vybrány obce Avize a Chouilly (Côte des Blancs), zatímco pro Pinot Noir obce Rilly la Montagne a Sermier (Montagne de Reims).

Pro výrobu tohoto šampaňského byly použity pouze ty nejkvalitnější a nepoškozené hrozny. Po dokončení druhotného kvašení zůstaly lahve odpočívaly na kalech po dobu neuvěřitelných 11 let, teprve poté byly odstřeleny. Aby byla zachována dokonalá odrůdová čistota a přesný otisk mimořádného ročníku 2008, nebyl do expedičního likéru přidán žádný cukr. Tím je toto šampaňské absolutně suché.

BRUT NATURE 2008 PREMIER CRU je nejnovějším počinem domu Charles Ellner.

Barva tohoto šampaňského upoutá svou hloubkou a intenzitou. Vůně vyniká jodizovaným aroma s jemnými kouřovými a animálními podtóny. Na chuťovém patře jsou pohárky atakovány velkou živostí a čerstvostí, v nichž se ukrývají velkorysé tóny ovoce a minerality. Závěr je dlouhý, mohutný a přináší podmanivý dotek vyzrálých švestek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: 1er Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Brut nature
Odrůda: Chardonnay, Rulandské modré (Pinor Noir)
Ročník: 2008
Vinařská oblast: Champagne
Země původu: Francie

Maison Charles Ellner, domov kvalitních šampaňských vín, sídlí v srdci Épernay, epicentru šampaňského světa. Přestože je relativně mladým vinařstvím, jeho kořeny sahají až do roku 1905, kdy zakladatel Charles Emile Ellner začal zakládat první vinice kolem města Épernay. Původním povoláním setřásač kalů, Ellner vstoupil do světa vína s nespoutanou vášní a oddaností. Zpočátku určená pouze pro rodinu a přátele, jeho vína postupně získávala uznání a popularitu, což vedlo k postupnému rozvoji vlastní produkce šampaňských vín.

Maison Charles Ellner zůstává rodinným podnikem, pevně spojeným s tradicí a pohledem do budoucnosti. Za jeho pokračování po otci se postaral syn Pierre, který vinařství významně modernizoval a rozšířil. Dnes společnost vede Jean Pierre Ellner, vnuk zakladatele, přičemž do podniku se postupně zapojují i další členové rodiny, představující již čtvrtou generaci vinařů.

S 54 hektary vinic, rozložených v patnácti obcích a čtyřech oblastech Champagne, Maison Charles Ellner patří mezi přední producenty šampaňských vín. Mnoho z těchto vinic je klasifikováno jako Premier a Grand Cru, a to díky jejich vynikající kvalitě a jedinečným terroirům. Odrůda Chardonnay hraje klíčovou roli ve všech výrobcích, představující více než polovinu plochy rodinných vinic. Nejlepší parcely se nacházejí v Chouilly (Côte des Blancs), oblasti s klasifikací Grand Cru.

Vinařství také nakupuje asi 30 % hroznů od dalších ověřených pěstitelů, aby zajistilo konzistentní kvalitu svých vín. Celková produkce Maison Charles Ellner dosahuje přibližně 1 milionu lahví ročně, přičemž každá z nich je výrazem dlouholeté tradice, pečlivé péče a oddanosti umění výroby šampaňského vína.