Champagne Louis Barthélémy - Topaze Zero Dosage

Champagne v kategorii Brut Nature, bez přidaného cukru. Složení odrůd: 40 % Pinot Noir, 20 % Chardonnay a 40 % Pinot Meunier, závěr je dlouhý a minerální.

Dostupnost Skladem
970 Kč
Champagne Louis Barthélémy - Topaze Zero Dosage

Cuveé odrůd 40 % Pinot Noir, 20 % Chardonnay a 40 % Meunier vytváří harmonickou směs pro toto šampaňské.

Vůně je ovocná, s jasnými tóny čerstvých grejpů a malin, doplněnými medem a brioškou. V ústech je víno čisté a strukturované, s jemnými nuancemi zeleného jablka a bílé broskve. Toto autentické a rafinované šampaňské je dokonalým příkladem rovnováhy mezi třemi hlavními odrůdami Champagne. Dlouhý závěr s jemnou mineralitou dodává vínu eleganci a komplexnost.

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách, což přispívá k jeho výjimečnému charakteru. Dosáž je 0 g/l, což znamená, že se jedná o suché šampaňské bez přidaného cukru. Sytě zlatá barva s jemnými bublinkami, které tvoří vytrvalou pěnu na povrchu, podtrhuje kvalitu tohoto vína.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Brut nature
Odrůda: Chardonnay, Rulandské modré (Pinor Noir), Pinot Meunieur
Ročník: Neročníkové
Vinařská oblast: Champagne
Země původu: Francie

Vinařství Champagne Barthélémy bylo založeno v roce 1923 ruskou princeznou Baudy, která utekla z Ruska před revolučními nepokoji. Původně neslo název Baudry-Lebrun & Cie. Během 90. let minulého století se stalo klíčovým členem větší vinařské skupiny, vynikajícím producentem špičkových cuvée. V roce 2002 část produkce byla odkoupena rodinou Chancel – Barthélémy, majiteli renomovaného vinařství v Luberonu – Château Val Joanis. Od té doby nese vinařství nový název Champagne Louis Barthélémy.

V roce 2011 se sídlo vinařství přesunulo z Epernay do Ay, do historických prostor dříve náležících Jindřichu IV. Současný majitel vinařství – Jean-Barthélémy Chancel, byl od mládí veden k výrobě vína svým otcem v jihofrancouzském vinařství Château Val Joanis, které je považováno za ultra prémiového producenta jižní Francie. Champagne se stala novou výzvou pro vinařské aktivity rodiny. Dnes z rozmanitého terroiru vinic v Epernay a Ay produkují necelých 100 tisíc lahví ročně, zahrnující klasický brut, výběrové ročníkové champagne, rosé a ultra suché zero dosage.