Champagne Michel Gonet - Grand Cru - Coeur de Mesnil 2010

Značka: Michel Gonet

Vynikající Champagne blanc de blanc, vyrobené čistě z orůdy Chardonnay. Má výrazně ovocný charakter a jeho chuť je delikátní a svěží!

Dostupnost Skladem
1 485 Kč
Champagne Michel Gonet - Grand Cru - Coeur de Mesnil 2010
Značka: Michel Gonet

Chardonnay ze staré Grand Cru vinice "Les Hautes Mottes" v Le Mesnil sur Oger přináší nezapomenutelný zážitek. I po letech stárnutí má toto šampaňské stále krásně ovocnou vůni, s tóny šťavnaté hrušky a ananasu, doplněné o aroma medu, kdoulového želé a švestek. Jeho chuť je intenzivní, silná a krémová, s jemnými mandlovými, medovými a minerálními tóny.

Rok 2010 byl poznamenán velmi chladnou zimou, ale zlepšení přišlo s jarem a létem, které nabídlo stabilní teploty. Přestože léto bylo horké, nebylo přehnaně, a jen vzácné deště potvrdily mimořádně suchý rok. V srpnu však přišly náhlé deště, které urychlily zrání hroznů a přinesly bohatou úrodu.

Toto šampaňské je vyrobeno z 100 % Chardonnay (Blanc de Blancs) ze staré původní vinice, která přežila phylloxeru a stále roste na původních, nenaroubovaných keřích. Víno prošlo malolaktickou fermentací a zraje minimálně 10 let ve sklepě na kvasinkách. To vše přispívá k jeho jedinečnému charakteru a vynikající kvalitě.

Dozáž 4,5 g/l

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: Grand Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Brut
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2010
Vinařská oblast: Champagne
Země původu: Francie

Champagne Gonet má kořeny sahající až do roku 1802, a od té doby šest generací rodiny pečlivě střeží tradici a kvalitu. V roce 1973 se Michel Gonet rozhodl modernizovat a rozšířit vinné sklepy, s jediným cílem - zlepšit kvalitu vína.

Dnes se Champagne Michel Gonet rozkládá na 40 hektarech nejlepších vinic, táhnoucích se od vesnic Epernay Grand Cru Avize, Oger a Le Mesnil sur Oger až po úbočí Sezannes a Vindey. Tyto vinice na pobřeží Côte des Blancs těží z výjimečného podnebí chráněného horou Reims, což zajišťuje ideální expozici slunci a ochranu před chladnými větry a srážkami.

Charakteristické křídové podloží poskytuje ideální terroir pro pěstování Chardonnay, který tvoří hlavní složku jejich šampaňského. Vinice Pinot Noir se nacházejí ve Fravaux na svazích Bar sur Aubois na jihu Champagne a tvoří zhruba 20% výsadbářské plochy. Tato odrůda se používá zejména pro výrobu šampaňského Rosé.

Po odchodu Michela Goneta do důchodu se do čela domu Champagne Gonet postavila jeho dcera Sophie. Sophie má tu čest být nejen předsedkyní ženských vinařů v Champagne, ale také představitelkou „l'Universe du Gout en Champagne“, což dokazuje, že tradice a vášeň pro víno se v rodině Gonetů udržuje i nadále.