Champagne Miniere F&R - Influence Rosé brut

Značka: Minière F&R

Champagne Infuence Rosé od bratrů Miniérových je kupáž 20% Pinot Noir, 40% Pinot Meunier a 20% Chardonnay. Víno zrálo 4 roky. Velmi komplexní Champagne.

Dostupnost Skladem
1 850 Kč
Champagne Miniere F&R - Influence Rosé brut
Značka: Minière F&R

Infuence Rosé je harmonická kupáž obsahující 20% Pinot Noir, 40% Pinot Meunier a 20% Chardonnay. Po 4 letech zrání na kalech se stává tím nejlepším z růžových Champagne. Díky precizní práci s dřevem a minimální dávce cukru je zde cítit sofistikovanost a elegance. Limitovaná produkce pouhých 700 lahví přináší dojem exkluzivity a jedinečnosti.

Toto víno bude skvělým společníkem k mořským plodům, různým druhům ryb nebo pokrmům z drůbeže s jemnými smetanovými omáčkami. Doporučujeme servírovat při teplotě 7 - 9 ºC pro maximální chuťový zážitek.

Odrůdové složení tohoto šampaňského zahrnuje 20% Pinot Noir, 40% Pinot Meunier a 20% Chardonnay.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Brut
Odrůda: Chardonnay, Rulandské modré (Pinor Noir), Pinot Meunieur
Ročník: Neročníkové
Vinařská oblast: Champagne
Vinařská podoblast: Reims
Země původu: Francie

Vinařství Minière F&R, které se nachází v Hermoville nedaleko Reims, je synonymem dlouhé tradice a vášnivé lásky k vinařství. S kořeny sahajícími až do 12. století a s osvěžujícím přístupem k produkci šampaňského, tento rodinný majetek o rozloze 8 hektarů vinic se řadí mezi špičkové producenty kvalitních vín.

Bratři Frederic a Rodolphe Minière, čtvrtá generace vedení, přinesli do vinařství nový dech, když se v roce 2005 rozhodli zaměřit na jedinečnost terroiru této oblasti. Jejich oddanost přírodě je patrná v každé lahvi šampaňského, které dokonale odráží charakter terroir.

Historie vinařství sahá až do roku 1919, kdy jej založil pradědeček bratrů Minière. Nicméně, až do roku 2007, kdy se oba bratři ujali vedení domény, nikdy neznačkovali své šampaňské vlastním jménem. To se změnilo poté, co Frederic Minière začal spolupracovat s Anselmem Selossem na konci 90. let, což jej přivedlo k lásce k sudovému šampaňskému a ekologickému vinařství.

Frederic a Rodolphe Minière neustále usilují o výrobu šampaňského nejvyšší kvality. Jejich pozemky v Hermonville, o rozloze téměř osmi hektarů, jsou pečlivě udržovány a produkce je zaměřena na nejstarší a nejlepší vinice. Vinařství se také specializuje na zrání svých vín v dubových sudech a vydává specifické cuvée pro každý ročník, po letech zrání sur lie. Každá lahve jejich šampaňského zraje v sudech nejméně šest let, což zaručuje jeho vynikající kvalitu a komplexnost. S takovou pozorností k detailu a oddaností kvalitě se vinařství Minière F&R řadí mezi přední producenty šampaňského světové úrovně.