Champagne Perseval Farge - "C de Pinots" Premier Cru, brut

Značka: Perseval Farge

Champagne z odrůd 71 % Pinot noir, 29 % Pinot meunier v kategorii Premier Cru. Delikátní bubliny!

Dostupnost Skladem
930 Kč
Champagne Perseval Farge - "C de Pinots" Premier Cru, brut
Značka: Perseval Farge

TERROIR

Všechny rodinné vinice Maison Perseval Farge leží v obci Chamery, v severní části Montagne de Reims, známé také jako Petite Montagne, a nesou klasifikaci Premier Cru. Většina vinic se nachází ve střední a horní části svahů s vápencově-jílovitou půdou, zatímco menší část je umístěna v dolní části s půdou jílovito-písčitou.

PROCES VÝROBY

Sklizeň je ruční a hrozny procházejí přísnou selekcí. Lisování probíhá v tradičním lisu Coquard. Více než polovina základního vína kvasí v nerezových kádích, zbytek ve starších sudech z francouzského dubu (3 - 4 let). 95 % vína podstoupí malolaktickou fermentaci. Po přidání tirážního likéru jsou lahve s tichým vínem uzavřeny korunkovým uzávěrem a druhotné kvašení v lahvi může začít. Hotové šampaňské zraje minimálně 60 měsíců na kalech, než je provedena degoržace. Po odstranění sedimentu je víno dosladěno expedičním likérem s nízkým obsahem cukru (3,2 g/l). Výsledkem je lehce pikantní a minerální šampaňské.

DEGUSTACE

C de Pinots je víno s nádhernou strukturou, půvabnou barvou a jemným perlením. Ideální pro gastronomické kombinace, vynikne nejlépe v doprovodu jídel.

Slámově-zlatá barva s měděnými odlesky, komplexní aroma sušených meruněk, bílých třešní, skořice, jablek a briošek, doplněné o tóny bylinek, minerálů a dřeva. Lehce slaná chuť s tóny rybízu, švestek a opékaných lískových oříšků. Mohutná "křídová" struktura s elegantní vyvážeností a ovocnou dochutí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: 1er Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Brut
Odrůda: Rulandské Modré (Pinot Noir), Pinot Meunieur
Ročník: Neročníkové
Vinařská oblast: Champagne
Vinařská podoblast: Reims
Země původu: Francie

Maison Perseval Farge je rodinným vinařstvím, jehož historie sahá až do roku 1955, kdy Isabelle Farge a Benoist Perseval společně založili tento podnik. Avšak kořeny tohoto vinařství sahají mnohem hlouběji, až do doby, kdy předkové této rodiny hospodařili na místních vinicích po staletí.

První vinice byly vysazeny rodinou Jeana Baptisty Persevala před více než 200 lety v malebné vesnici Chamery, nedaleko Remeše, v Montagne de Reims. Dnešní Maison Perseval Farge navazuje na tuto bohatou tradici a vyrábí elegantní a rafinovaná šampaňská vína. Vinařství je známé nejen svými kvalitními cuvée z hlavních odrůd Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier, ale také začleněním historických odrůd Pinot gris, Arbanne a Pinot Meslier od roku 2004.

Všechny vinice jsou klasifikovány jako 1er Cru a jsou obhospodařovány s ohledem na trvalou ekologickou udržitelnost a respekt k přírodě. Persevalovi používají integrované vinohradnictví, což znamená, že nevyužívají žádná chemická hnojiva ani pesticidy. Síra, používaná při výrobě vín, je značně snížena oproti regionálnímu průměru.

Vinařství obhospodařuje celkem 4,17 hektaru vinic, což vede k omezené produkci některých vín, jako je například cuvée "La Pucelle" s produkčním limitem kolem 1 500 láhví. Vína z Maison Perseval Farge nejsou běžně dostupná, najdeme je pouze v několika vybraných michelinských restauracích v Remeši a Paříži, a také ve vyhlášených restauracích v USA a Japonsku.

Při pohledu na osazení půdy vidíme, že Persevalovi obhospodařují 4,17 hektaru 1er Cru. Vinice jsou rozděleny do šesti parcel, nacházejících se v obci Chamery v Montagne de Reims. Většina vinic leží na středních a vyšších svazích s vápenito-jílovitou půdou, zatímco menší část je umístěna na spodních svazích s písčito-jílovitou půdou.

Podíl osazených odrůd je následující: 50 % Pinot Noir, 35 % Chardonnay, 15 % Pinot Meunier. V roce 2004 byly na malé parcele vysazeny historické odrůdy Arbane, Petit Meslier a Pinot gris (zde označovaný jako Fromentot). Hustota výsadby činí 7 700 keřů na 1 hektar s průměrným stářím vinic 30 let, což ukazuje na pečlivou péči a dlouhodobé zkušenosti vinařství Maison Perseval Farge.