Champagne Pierre Trichet - "Authentique" Premier Cru, extra brut

Značka: Pierre Trichet

Energické a minerálně svěží Champagne z odrůd 53 % Pinot Meunier. 25 % Pinot noir, 22 % Chardonnay, dej si pizzu a pusť si Netflix!

Dostupnost Skladem
820 Kč
Champagne Pierre Trichet - "Authentique" Premier Cru, extra brut
Značka: Pierre Trichet

AUTHENTIQUE PREMIER CRU, EXTRA-BRUT, představuje sušší variantu základního šampaňského od Pierra Tricheta, který se snaží přesně zachytit charakter jeho terroirů. Toto šampaňské je k dispozici v několika různých velikostech lahví.

 

Při degustaci se zjevuje jeho vzhled: jasně žlutá barva s jantarovými odlesky, dynamické vzhledem k výrazné pěně a jemné a trvanlivé perlení ve sklence.

Buket je složen z nasládlé vůně zralého ovoce, citrusů, bílých broskví, mandlí a čerstvého pečiva, které společně tvoří poutavou aromatickou paletu.

Na patře se projevuje jeho chuť: navzdory vysoké suchosti je víno mimořádně vyvážené a příjemné, charakterizované silnou energií a minerální svěžestí, typickou pro křídové terroiry. Postupně se rozvíjejí tóny pošírované hrušky, zelených jablek, limetek, kešu oříšků, máty a kvasnic, které přispívají k bohatosti a komplexitě chuti. Závěr je dlouhý a jemně slaný, což dodává vínu další rozměr a eleganci.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: 1er Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Brut nature
Odrůda: Chardonnay, Rulandské Modré (Pinot Noir), Pinot Meunieur
Ročník: Neročníkové
Vinařská oblast: Champagne
Vinařská podoblast: Reims
Země původu: Francie

V malebné vesnici Trois-Puits, jižně od Remeše a v srdci podhůří Montagne de Reims, se nachází Maison Pierre Trichet. Toto vinařství, jehož vinice jsou označeny jako Premier Cru, je chráněným dědictvím, které se udržuje již tři generace. Jeho kořeny sahají až do roku 1947, kdy Antoinette Trichetová, manželka částečně invalidního Edmonda, založila první vinici. Jejich syn René a snacha Thérèse (rozená Didierová) pokračovali v rodinné tradici, přistěhovali se do Trois-Puits a v roce 1970 vysadili další vinice. Původně se vinařství nazývalo Champagne Didier-Trichet, ale v roce 1989 převzal vedení jejich vnuk Pierre Trichet, který roku 2014 změnil název na Champagne Pierre Trichet.

Dnes firma Pierre Trichet obdělává přibližně osm hektarů vinic a průměrně vyprodukuje 70 000 láhví ročně. Jejich vinice jsou osázeny tradičními odrůdami jako Pinot Meunier, Rulandské modré a Chardonnay, a také historickou odrůdou Rulandské bílé. Tyto vinice jsou pečlivě udržovány a produkují kvalitní hrozny, které se zpracovávají s ohledem na zachování dědictví a tradice regionu Champagne. Vína odpočívají v křídových sklepích z roku 1789, což dodává jejich charakteru a jedinečnosti.