Champagne Pierre Trichet - "L´Exception" Millésime 2018 Premier Cru, brut

Značka: Pierre Trichet

Ročníkové šampaňské z výjimečné sklizně 2018 Odrůdy 80% Chardonnay doplněné Pinotem noir, opojná chuť ovoce, a dlouhý svěží závěr!

Dostupnost Skladem
1 320 Kč
Champagne Pierre Trichet - "L´Exception" Millésime 2018 Premier Cru, brut
Značka: Pierre Trichet

L´EXCEPTION PREMIER CRU, BRUT

L´Exception Premier Cru Brut je vysoce ceněné šampaňské od Pierra Tricheta. Aby byla jeho výjimečnost ještě zdůrazněnější, je lahvováno do speciální historické lahve typu „Collio“. Toto šampaňské pochází z unikátního ročníku 2018, který se v oblasti řadí k těm nejvýznamnějším.

DEGUSTACE

VZHLED: Žlutá barva s výraznými zlatými odlesky. Jemné bublinky neúnavně stoupají k povrchu, vytvářejíce bohatou pěnu.

BUKET: Výrazné tóny bílého rybízu, třešní, citrusů a kandovaného ovoce jsou doplněny ovocnou vůní limoncella a subtilními podtóny opékaných toastů.

CHUŤ: Plné tělo s výraznou krémovostí a jemnou kyselinkou. Na patře se rozvíjejí chuťové tóny rozinek, bílých broskví, kandovaného ovoce, limetky a nugátu. Víno je zralé, avšak bez oxidativních tónů, s převládajícím dojmem svěžesti. V dlouhém závěru se objevují jemné nuance vařených jablek, hrušek a citrónů. Dlouhý a okouzlující závěr. Toto šampaňské osloví širokou škálu konzumentů, od začátečníků po znalce, kteří ocení jemnost a noblesu tohoto výjimečného vína z Champagne.

PÁROVÁNÍ: Ideální k mořským plodům, jemným paštikám nebo vepřovým a drůbežím pokrmům s provensálskými bylinkami. Doporučená servírovací teplota je 8 - 10 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: 1er Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Brut
Odrůda: Chardonnay, Rulandské Modré (Pinot Noir)
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Champagne
Vinařská podoblast: Reims
Země původu: Francie

V malebné vesnici Trois-Puits, jižně od Remeše a v srdci podhůří Montagne de Reims, se nachází Maison Pierre Trichet. Toto vinařství, jehož vinice jsou označeny jako Premier Cru, je chráněným dědictvím, které se udržuje již tři generace. Jeho kořeny sahají až do roku 1947, kdy Antoinette Trichetová, manželka částečně invalidního Edmonda, založila první vinici. Jejich syn René a snacha Thérèse (rozená Didierová) pokračovali v rodinné tradici, přistěhovali se do Trois-Puits a v roce 1970 vysadili další vinice. Původně se vinařství nazývalo Champagne Didier-Trichet, ale v roce 1989 převzal vedení jejich vnuk Pierre Trichet, který roku 2014 změnil název na Champagne Pierre Trichet.

Dnes firma Pierre Trichet obdělává přibližně osm hektarů vinic a průměrně vyprodukuje 70 000 láhví ročně. Jejich vinice jsou osázeny tradičními odrůdami jako Pinot Meunier, Rulandské modré a Chardonnay, a také historickou odrůdou Rulandské bílé. Tyto vinice jsou pečlivě udržovány a produkují kvalitní hrozny, které se zpracovávají s ohledem na zachování dědictví a tradice regionu Champagne. Vína odpočívají v křídových sklepích z roku 1789, což dodává jejich charakteru a jedinečnosti.