Champagne Pierre Trichet - "La Puissance" Grand Cru blanc de noirs, brut

Značka: Pierre Trichet

Champagne mohutného stylu, vyzrálé a přesto šarmantní, které je vyrobené z tradiční odrůdy Pinot noir.

Dostupnost Skladem
1 050 Kč
Champagne Pierre Trichet - "La Puissance" Grand Cru blanc de noirs, brut
Značka: Pierre Trichet

LA PUISSANCE GRAND CRU, BLANC DE NOIRS BRUT

Cuvée La Puissance Blanc de Noirs Grand Cru brut je špičkové šampaňské od Pierra Tricheta. Toto exkluzivní šampaňské je prezentováno v jedinečné láhvi „Symphonie“, což podtrhuje jeho výjimečnost.

DEGUSTACE

VZHLED: Toto šampaňské se vyrábí do sytě žluté barvy s jantarovými odlesky a krémovým, dlouhotrvajícím perlením.

BUKET: V nose se vynořuje dominantní aroma zeleného jablka a zralých hrušek. Po provzdušnění jsou cítit subtilní tóny tabáku, hřebíčku, kdoulí, medu, lískových oříšků a briošek.

CHUŤ: Na patře působí víno vyzrálým a plným dojmem. Ovocné tóny dodávají chuť višní, koření, tabáku a zázvoru. Charakteristická odrůda Pinot noir je zde jasně patrná. Víno je šarmantní, mohutné a dobře strukturované. Jeho dlouhý závěr je plný ovocných nuancí. Toto šampaňské je skvělou volbou pro gurmány.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: Grand Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Brut
Odrůda: Rulandské Modré (Pinot Noir)
Ročník: Neročníkové
Vinařská oblast: Champagne
Vinařská podoblast: Reims
Země původu: Francie

V malebné vesnici Trois-Puits, jižně od Remeše a v srdci podhůří Montagne de Reims, se nachází Maison Pierre Trichet. Toto vinařství, jehož vinice jsou označeny jako Premier Cru, je chráněným dědictvím, které se udržuje již tři generace. Jeho kořeny sahají až do roku 1947, kdy Antoinette Trichetová, manželka částečně invalidního Edmonda, založila první vinici. Jejich syn René a snacha Thérèse (rozená Didierová) pokračovali v rodinné tradici, přistěhovali se do Trois-Puits a v roce 1970 vysadili další vinice. Původně se vinařství nazývalo Champagne Didier-Trichet, ale v roce 1989 převzal vedení jejich vnuk Pierre Trichet, který roku 2014 změnil název na Champagne Pierre Trichet.

Dnes firma Pierre Trichet obdělává přibližně osm hektarů vinic a průměrně vyprodukuje 70 000 láhví ročně. Jejich vinice jsou osázeny tradičními odrůdami jako Pinot Meunier, Rulandské modré a Chardonnay, a také historickou odrůdou Rulandské bílé. Tyto vinice jsou pečlivě udržovány a produkují kvalitní hrozny, které se zpracovávají s ohledem na zachování dědictví a tradice regionu Champagne. Vína odpočívají v křídových sklepích z roku 1789, což dodává jejich charakteru a jedinečnosti.