Champagne Pierre Trichet - "Secret d´Or" brut

Značka: Pierre Trichet

Tohle šampaňské je neskutečně jemné, lahodné, energické a svěží. Champagne z odrůdy 100 % Chardonnay

Dostupnost Skladem
1 340 Kč
Champagne Pierre Trichet - "Secret d´Or" brut
Značka: Pierre Trichet

Takzvané Blanc de Blanc Champagne vyrobené ze 100% hroznů Chardonnay.

Toto vzácné a neobvyklé šampaňské se vyrábí podle původní receptury šampaňského. Při druhé fermentaci v láhvi je tlak menší než 3 atmosféry. Je to přibližně polovina "normálního" šampaňského. To znamená, že bublinky budou jemnější a textura krémovější.

Nos má jemnou vůni bílého ovoce. Elegantní na patře, citrusové tóny, dotek broskve a ananasu, jemné a dlouhé perlení.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Brut
Odrůda: Chardonnay
Ročník: Neročníkové
Vinařská oblast: Champagne
Vinařská podoblast: Reims
Země původu: Francie

V malebné vesnici Trois-Puits, jižně od Remeše a v srdci podhůří Montagne de Reims, se nachází Maison Pierre Trichet. Toto vinařství, jehož vinice jsou označeny jako Premier Cru, je chráněným dědictvím, které se udržuje již tři generace. Jeho kořeny sahají až do roku 1947, kdy Antoinette Trichetová, manželka částečně invalidního Edmonda, založila první vinici. Jejich syn René a snacha Thérèse (rozená Didierová) pokračovali v rodinné tradici, přistěhovali se do Trois-Puits a v roce 1970 vysadili další vinice. Původně se vinařství nazývalo Champagne Didier-Trichet, ale v roce 1989 převzal vedení jejich vnuk Pierre Trichet, který roku 2014 změnil název na Champagne Pierre Trichet.

Dnes firma Pierre Trichet obdělává přibližně osm hektarů vinic a průměrně vyprodukuje 70 000 láhví ročně. Jejich vinice jsou osázeny tradičními odrůdami jako Pinot Meunier, Rulandské modré a Chardonnay, a také historickou odrůdou Rulandské bílé. Tyto vinice jsou pečlivě udržovány a produkují kvalitní hrozny, které se zpracovávají s ohledem na zachování dědictví a tradice regionu Champagne. Vína odpočívají v křídových sklepích z roku 1789, což dodává jejich charakteru a jedinečnosti.