Château Beauchene - Châteauneuf-du-Pape blanc Vignôbles de la Serriere 2022

Bílá varianta slavného Châteauneuf. Odrůdy 45% Clairette, 30% Bourboulenc, 20% Grenache blanc, 5% Roussanne. Strukturované a mohutné víno.

Dostupnost Skladem
790 Kč
Château Beauchene - Châteauneuf-du-Pape blanc Vignôbles de la Serriere 2022

Velkolepé bílé víno z jižní Rhôny, které spojuje pevnou strukturu se svěžestí. Vyznačuje se tóny ořechů, pražených mandlí a jemně opečených baget, doplněnými ovocnými charaktery šťavnaté hrušky. S dlouhým potenciálem skladování

Obsahuje odrůdy: 45% Clairette, 30% Bourboulenc, 20% Grenache blanc, 5% Roussanne. Vinice mají průměrný věk 40 let a půda je jílovito-písčitá. Toto víno je mimořádně neobvyklé - produkce bílé varianty Châteauneuf-du-Pape činí pouhé 2%.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Grenache Blanc/Garnacha Blanca, Bourbolenc, Roussanne, Clairette
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Côtes du Rhône
Země původu: Francie

Vítejte v rodinném vinařství paní a pana Bernardových, majitelů dlouholeté tradice ve vinařství, sahající až do 18. století. Nachází se pouhých 4 kilometrů severně od Orange v oblasti údolí Rhony, kde se táhnou jejich vinice na ploše 35 hektarů, rozmanitými odrůdami, typickými pro tuto oblast. Celková rozloha vinic, které vlastní, přesahuje 80 hektarů, zahrnující širokou paletu červených a bílých vín Cotes du Rhone a Villages. Zvláštní pozornost je věnována také vinicím v prestižní apelaci Chateauneuf du Pape, které pokrývají 7 hektarů. Většina této plochy je vyhrazena pro výrobu červených vín, přesto se zde každý rok produkuje omezené množství bílých vín, z nichž se mnoho dostane až do České republiky, a to ve formě 1000 lahví. Celková roční produkce přesahuje hranici 400 tisíc lahví, což svědčí o rozsahu a kvalitě jejich vína.