Château Beauchene - Châteauneuf-du-Pape Hommage á Odette 2019

Odrůdy 90% Grenache 5% Syrah 5% Mourvèdre. Strukturované a hutné Châteauneuf. Víno pochází ze 100 let staré vinice!

Dostupnost Skladem
990 Kč
Château Beauchene - Châteauneuf-du-Pape Hommage á Odette 2019

Tento ročník je plodem výběru velmi starých vinic (100+ let), z nichž některé byly vysazeny v roce 1903.

Výjimečné Châteauneuf-du-Pape z domu Château Beauchene je výběrovým klenotem v sortimentu. Michel Bernard, majitel vinařství, tímto vínem ctí památku své matky Odette, která věnovala celý svůj život rodinné vinici. Tento ročník je vyvrcholením výběru hroznů z velmi starých vinic, některé pocházející již z roku 1903. Představuje typický styl rodiny Bernard, spojující sílu, ovocnost a jemnost. Víno je vytvořeno pouze z hroznů z nejlepších sklizní.

Jeho tmavě granátově červená barva je průzračná a zářivá. Vůně je plná aroma zralého červeného ovoce jako ostružiny, černého rybízu a švestek, doplněná tóny podrostu, cedru a fialky. Chuť je bohatá, komplexní a vyvážená, s dobře integrovanými hedvábnými tříslovinami. Kromě ovocných tónů lze v chuti nalézt náznaky kakaa a lékořice. Ve starších ročnících je často přítomná i subtilní vůně lanýžů. Toto víno je zkrátka mistrovským dílem, které ocení každý milovník kvalitních vín.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 15 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Syrah, Grenache/Garnacha, Mourvedre
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Côtes du Rhône
Země původu: Francie

Vítejte v rodinném vinařství paní a pana Bernardových, majitelů dlouholeté tradice ve vinařství, sahající až do 18. století. Nachází se pouhých 4 kilometrů severně od Orange v oblasti údolí Rhony, kde se táhnou jejich vinice na ploše 35 hektarů, rozmanitými odrůdami, typickými pro tuto oblast. Celková rozloha vinic, které vlastní, přesahuje 80 hektarů, zahrnující širokou paletu červených a bílých vín Cotes du Rhone a Villages. Zvláštní pozornost je věnována také vinicím v prestižní apelaci Chateauneuf du Pape, které pokrývají 7 hektarů. Většina této plochy je vyhrazena pro výrobu červených vín, přesto se zde každý rok produkuje omezené množství bílých vín, z nichž se mnoho dostane až do České republiky, a to ve formě 1000 lahví. Celková roční produkce přesahuje hranici 400 tisíc lahví, což svědčí o rozsahu a kvalitě jejich vína.