Château Beauchene - Côtes du Rhône Le Terroir 2020

Grenache 60%, Syrah 15%, Mourvedre 25% Strukturované a hutné červené víno z Rhôny! Pestrá paleta ovocných tónů a exotického koření.

Dostupnost Skladem
340 Kč
Château Beauchene - Côtes du Rhône Le Terroir 2020

Toto špičkové víno z oblasti Côtes du Rhône je opravdovou perlou v portfoliu vinařství Château Beauchene. Představuje vrcholnou kvalitu a exceluje v každém ohledu. Vinice se nachází jen kousek od prestižních pozemků v oblasti Châteauneuf du Pape, což se promítá i do charakteru tohoto vína. Jeho tmavá rubínová barva láká ke sklenici a již při prvním nadechnutí ucítíte aroma zralého červeného ovoce a plných borůvek. Jeho robustní charakter doplňují jemné třísloviny, které mu dodávají eleganci a komplexnost.

Toto víno je směsí odrůd Grenache, Syrah a Mourvedre, kde Grenache vinice zdobí už více než 40 let. Zemědělské podmínky, jako je kamenitá a jílovito-hlinitá půda, přispívají k vynikající kvalitě hroznů. Po sklizni víno zrálo v barikových sudech po dobu jednoho roku, což mu dodává na harmonii a bohatství chuti. Každý doušek tohoto vína je zážitkem, který si určitě užijete.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Syrah, Grenache/Garnacha, Mourvedre
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Côtes du Rhône
Země původu: Francie

Vítejte v rodinném vinařství paní a pana Bernardových, majitelů dlouholeté tradice ve vinařství, sahající až do 18. století. Nachází se pouhých 4 kilometrů severně od Orange v oblasti údolí Rhony, kde se táhnou jejich vinice na ploše 35 hektarů, rozmanitými odrůdami, typickými pro tuto oblast. Celková rozloha vinic, které vlastní, přesahuje 80 hektarů, zahrnující širokou paletu červených a bílých vín Cotes du Rhone a Villages. Zvláštní pozornost je věnována také vinicím v prestižní apelaci Chateauneuf du Pape, které pokrývají 7 hektarů. Většina této plochy je vyhrazena pro výrobu červených vín, přesto se zde každý rok produkuje omezené množství bílých vín, z nichž se mnoho dostane až do České republiky, a to ve formě 1000 lahví. Celková roční produkce přesahuje hranici 400 tisíc lahví, což svědčí o rozsahu a kvalitě jejich vína.