Château Beaumont - Haut Médoc Cru Bourgeois 2019

Ukázkové Bordeaux v klasifikaci "Cru Bourgeois" Plnější tělo, dobrá délka chuti, výrazné aroma díky 14 měs. zrání na bariku.

Dostupnost Skladem
499 Kč
Château Beaumont - Haut Médoc Cru Bourgeois 2019

Château Beaumont patří k nejoblíbenějším vínům v klasifikaci "Cru Bourgeois" a je ideální volbou pro ty, kdo objevují kouzlo vín z Bordeaux. Ročník 2019 nabízí příjemnou pitelnost doplněnou něžnou ovocností a jemnými tříslovinami. Jeho skvělá chuť s tmavým ovocem, dubovými podtóny a vyváženou kyselinou je příjemná i v mladém věku, a to díky lahodným taninům.

Víno je směsí odrůd 53% Cabernet Sauvignon, 40% Merlot, 4% Cabernet Franc a 3% Petit Verdot.

Charakteristika tohoto ročníku spočívá v plnosti, koncentraci a mnohovrstevnaté struktuře. Barva je hluboká a bohatá díky vysoké extrakci anthokyanů. Merlot přináší tmavé, masité aroma s dobře zralými tříslovinami, zatímco Cabernet Sauvignon nabízí čisté ovocné aroma a výraznou tannickou strukturu. Petit Verdot je sklizen v optimální zralosti, což se odráží ve vysoké intenzitě barvy, ovocnosti a pevné tanninové struktuře.

Château Beaumont má kořeny v 19. století a rozprostírá se na 114 hektarech vinic s půdou z gunziánského štěrku s pískem. Výnos dosahuje 55 hektolitrů na hektar, a víno zraje 14 měsíců v dubových sudech, což přispívá k jeho komplexnímu charakteru a vynikající kvalitě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot, Cabernet Franc
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Bordeaux
Země původu: Francie

Château Beaumont, situované v regionu Haut-Médoc, nese v sobě bohatou historii a architektonickou eleganci. První vinice byly zde založeny již v roce 1824, a o třicet let později byl postaven renesanční zámek à la Mansart, který dnes slouží jako výrazný symbol tohoto vinařství. Za dobu své existence prošlo Château Beaumont dvanácti majiteli z různých koutů světa, od bretaňských šlechticů po honduraské ministry. Jeho vína putují na stoly milovníků po celém světě, a to díky své ušlechtilosti, plnosti a harmonii, které vynikají v každém doušku. Závazek k udržitelnému zemědělství je zde tradiční, což potvrzují certifikáty TerraVitis® a Agriculture Raisonnée z roku 2004. Tato ocenění svědčí o nekompromisním přístupu k péči o vinice a výrobě vína, kterým se Château Beaumont řídí, a tím se řadí mezi přední vinařství v oblasti Médoc.