Château Bois de Favereau - Bordeaux superieur 2018

Značka: J.J. Mortier

Hezky vybalancované Bordeaux. Zrálo 12 měs. v barikových sudech. Odrůdy: Merlot 60%, Cabernet Sauvignon 35%, Cabernet franc 5%.

Dostupnost Skladem
249 Kč
Château Bois de Favereau - Bordeaux superieur 2018
Značka: J.J. Mortier

Bois de Favereau je vynikající barikové červené Bordeaux Superieur z roku 2018, které se vyznačuje nadstandardní plností, strukturou a potenciálem ke zrání. S temnou a koncentrovanou barvou přináší stále zachovaný ovocný charakter, obohacený elegantním vlivem zrání na dubovém sudu a jemným dotekem kouře. Toto víno je nejen vynikající v chuti, ale také velmi dobře pitelné a nabízí skvělou strukturu.

Toto klasické červené Bordeaux zraje po dobu jednoho roku na nových dubových sudech. Odrůdy Merlot, Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc se harmonicky prolínají, přičemž Cabernet Sauvignon přináší klasické tóny zralého červeného ovoce s lehkou divokostí a tříslovinami. Bois de Favereau dosahuje kvality běžnějších cru bourgeois, což z něj činí skvělý výběr pro milovníky Bordeaux

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Bordeaux
Země původu: Francie

Vinařství J.J. Mortier, s více než 130 letou tradicí od roku 1889, je synonymem pro excelenci ve výrobě tichých vín. Zakladatel Jean-Jules Mortier založil tento podnik v prestižní francouzské vinařské oblasti Bordeaux, kde se již po generace pěstují vysoce kvalitní hrozny červené i bílé vinné révy. Podle renomované Bordeauxské klasifikace vín se vína J.J. Mortier vždy řadila mezi špičkové. Pro milovníky vína představují skutečný zážitek a garanci kvality.

Od svého založení v roce 1889 J.J. Mortier neustále udržuje spojení mezi kvalitními víny a svými zákazníky. S trvalou profesionalitou a oddaností kvalitě se adaptuje na měnící se trhy. Díky své dlouhodobé spolupráci s talentovanými vinaři nabízí širokou škálu Châteaux z nejlepších terroirů, zajišťující exkluzivní zážitek pro každého milovníka vína. Partnerství s mnoha talentovanými vinaři umožňuje vinařství J.J. Mortier dodávat špičková vína Bordeaux Grand Cru. Takto se J.J. Mortier stala symbolem excelence ve světě vína a její vína jsou symbolem vysoké kvality a výjimečnosti.