Château Capitoul - Oros Cayenne - La Clape 2018

Značka: Bonfils

Plné, kulaté a výrazné víno z Languedocu! Zrání 12 měsíců v dubových sudech. Grenache, Cinsault a Syrah. Velkolepé víno!

Dostupnost Skladem
440 Kč
Château Capitoul - Oros Cayenne - La Clape 2018
Značka: Bonfils

Oros Cayenne, červené víno z Languedocu z vinařství Château Capitoul, které je součástí vinařského domu Bonfils, oceněného jako francouzské vinařství roku 2022.

Temně červená barva vyzařuje komplexní a intenzivní vůni, charakteristickou pro terroir, s džemovými černými bobulemi, ostružinami a černým rybízem, provoněnou kořenitými tóny rozmarýnu a tymiánu, doplněnou elegantní jodovanou nótou v závěru.

Plné, kulaté a štědré víno. Hrozny se sklízejí v noci a dvakrát procházejí tříděním, jak na vinici, tak ve sklepě. Prodloužená macerace s kontrolou teploty. Syrah zraje rok v sudech, polovina s přídavkem Grenache. Po stáčení do lahví víno odpočívá minimálně jeden rok ve sklepě. Užijte si toto výjimečné víno plné charakteru a elegance.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: IGP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Syrah, Grenache/Garnacha, Cinsault
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Languedoc
Země původu: Francie

Spolek BONFILS je prestižním francouzským vinařstvím roku 2022 podle organizace Mundus Vini. S kořeny sahajícími až do roku 1870, dnes vlastní 17 zámků a usedlostí, spravujících 1600 hektarů vlastních vinic, z větší části v bio nebo konverzi na biohospodářství. Čtyři z těchto domů slouží i jako hotely, restaurace a wellness centra. V našem portfoliu se pyšníme vínem z jejich tří hlavních vinařství: Domaine Cibadies, Chateau Vaugelas a Chateau Capitoul. S BONFILS poznáte špičková vína spojená s tradicí a kvalitou.