Château David Beaulieu - Bordeaux Supérieur 2020

Značka: J.J. Mortier

Výrazná stopa Merlotu, doprovázená Cab Sauvignon a Cab Franc. Výraznější stopa bobulového ovoce a v závěru pikantní kyselinka v dochuti.

Dostupnost Skladem
239 Kč
Château David Beaulieu - Bordeaux Supérieur 2020
Značka: J.J. Mortier

Vynikající příklad Bordeaux Superieur z ročníku 2020. Toto tradiční cuvée skládající se z 70% Merlotu, 20% Cabernet Sauvignonu a 10% Cabernet Franc, je klasickým zástupcem Bordeaux blendu s výraznou ovocností Merlotu. Perfektně vyvážené víno s jemnými taniny a osvěžující kyselinou.

Vinice o rozloze 20 hektarů v okolí města Libourne přinesla skvěle zralé hrozny, což se odráží ve výsledném vině, které je plné a bohaté. Chuť je dobře vyvážená s perfektně dávkovaným ovocem a jemnými taniny, které se ladí s dokonalou harmonií.

Doporučujeme podávat toto víno k pečenému masu, jak hovězímu, tak jehněčímu, neboť jeho silný charakter a plnost se vynikajícím způsobem doplňují s těmito pokrmy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Bordeaux
Země původu: Francie

Vinařství J.J. Mortier, s více než 130 letou tradicí od roku 1889, je synonymem pro excelenci ve výrobě tichých vín. Zakladatel Jean-Jules Mortier založil tento podnik v prestižní francouzské vinařské oblasti Bordeaux, kde se již po generace pěstují vysoce kvalitní hrozny červené i bílé vinné révy. Podle renomované Bordeauxské klasifikace vín se vína J.J. Mortier vždy řadila mezi špičkové. Pro milovníky vína představují skutečný zážitek a garanci kvality.

Od svého založení v roce 1889 J.J. Mortier neustále udržuje spojení mezi kvalitními víny a svými zákazníky. S trvalou profesionalitou a oddaností kvalitě se adaptuje na měnící se trhy. Díky své dlouhodobé spolupráci s talentovanými vinaři nabízí širokou škálu Châteaux z nejlepších terroirů, zajišťující exkluzivní zážitek pro každého milovníka vína. Partnerství s mnoha talentovanými vinaři umožňuje vinařství J.J. Mortier dodávat špičková vína Bordeaux Grand Cru. Takto se J.J. Mortier stala symbolem excelence ve světě vína a její vína jsou symbolem vysoké kvality a výjimečnosti.