Château de Laborde - Gevrey Chambertin 1er Cru "Les Corbeaux" 2017

Elegantní a nádherně strukturovaný Pinot noir z vyhlášené obce Gevrey-Chambertin. Učebnicové víno z Burgundska!

Dostupnost Skladem
1 690 Kč
Château de Laborde - Gevrey Chambertin 1er Cru "Les Corbeaux" 2017

Hervé Kerlann produkuje vína, která perfektně odrážejí unikátní terroir dané oblasti. Ročník 2017 přináší velmi příjemný zážitek. Červená vína možná nejsou tak hluboká jako v ročnících 2016 a 2015, ale vynikají vysokou ovocností a šťavnatostí. Jsou také připravena k pití o něco dříve.

Víno s intenzivní chutí a plným tělem, pochází z vinice "Corbeaux" neboli vrány z keřů starých více než 40 let. Vinice sousedí s Grand Cru Mazis-Chambertin, což odráží v jeho charakteru.

Po precizní vinifikaci víno zrálo 12 měsíců v dubových sudech (50% nových, 50% jednoletých). Jeho rubínově červená barva a vůně čerstvé máty a lesních plodů Vás rozhodně zaujmou. Chuť zralého ovoce s jemnými tóny dřeva je elegantní a delikátní. Gurmánská a dlouhá dochuť láká na další doušek. Ideální pro stárnutí v lahvi ve sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: 1er Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Rulandské Modré (Pinot Noir)
Ročník: 2017
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

Château de Laborde, postavené v roce 1678, je nazýváno "burgundským Versailles" a vybudovalo si reputaci na místě někdejší pevnosti z XI. století, která sloužila jako sídlo burgundských vévodů.

Vinařská cesta Hervého Kerlanna nebyla jednoduchá. Narodil se v Bretani, ale dětství strávil v Bordeaux, kde jeho matka pocházela z prestižní rodiny Chèze, spojené s bordeauxskou rodinou Borie (Châteaux Grand Puy-Lacoste, Ducru-Beaucaillou, Haut-Batailley). Po mnoha cestách po světě se Hervé v roce 1990 přestěhoval do Côte d´Or, do srdce Burgundska, s kanadskou novomanželkou.

Hervé Kerlann produkuje širokou škálu bílých i červených vín, od základních po ta z nejprestižnějších vinic. Jeho vášní je apelace Gevrey Chambertin, kde vytvořil impozantní řadu vín. Od základního Gevrey-Chambertin až po Premier Cru, jako je "Les Goulots" a "Les Corbeaux", Kerlannovo vinařství nabízí vína s neuvěřitelnou komplexitou a charakterem.

Vinice Hervého Kerlanna, včetně "En Derée", "En Champs" a "Aux Ételois", vynikají výraznou mineralitou a jemností. Jeho vinařský styl se rychle zdokonalil, a dnes patří k nejuznávanějším v Burgundsku, zatímco jeho bratři z Bordeaux mohou jen závidět.