Château de Laborde - Gevrey Chambertin Vieilles Vignes 2010

Elegantní a krásně nazrálý Pinot noir z vyhlášené obce Gevrey-Chambertin, stáří vinic je více jak 40 let!

Dostupnost Skladem
1 290 Kč
Château de Laborde - Gevrey Chambertin Vieilles Vignes 2010

Hervé Kerlann produkuje vína, která perfektně odrážejí unikátní terroir dané oblasti. Víno je v optimální lahvové zralosti! Delikatesa!

Ročník 2010 se řadí mezi pozoruhodné ročníky. I když není považován za mytický, červená vína z Gevrey Chambertin jsou v tomto ročníku velmi koncentrovaná, s vynikající strukturou a vysokým potenciálem stárnutí. I přesto, že sklizeň byla o něco nižší než obvykle, kvalita vína vše vynahradila.

Hrozny tohoto koncentrovaného vína pocházejí z více než čtyřicet let starých vinic. Po vinifikaci bylo víno 12 měsíců zrání v dubových sudech, z nichž 50 % byly nové.

Barva vína je světle rubínová, přecházející do cihlových odstínů s věkem. Aroma je plné elegantních tónů brusinek a černého ovoce, doplněné o jemné nuance kůže a lesního podrostu. V ústech je víno složité a mnohovrstevnaté, s dokonalou strukturou a sametovými taniny. Chuť přináší zralé ovoce, jemné tóny lékořice a divokého koření, s opojným a šťavnatým závěrem.

Doporučujeme podávat s grilovanými žebry, kachními margrety se švestkovou omáčkou nebo s vyzrálými sýry.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Rulandské Modré (Pinot Noir)
Ročník: 2010
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

Château de Laborde, postavené v roce 1678, je nazýváno "burgundským Versailles" a vybudovalo si reputaci na místě někdejší pevnosti z XI. století, která sloužila jako sídlo burgundských vévodů.

Vinařská cesta Hervého Kerlanna nebyla jednoduchá. Narodil se v Bretani, ale dětství strávil v Bordeaux, kde jeho matka pocházela z prestižní rodiny Chèze, spojené s bordeauxskou rodinou Borie (Châteaux Grand Puy-Lacoste, Ducru-Beaucaillou, Haut-Batailley). Po mnoha cestách po světě se Hervé v roce 1990 přestěhoval do Côte d´Or, do srdce Burgundska, s kanadskou novomanželkou.

Hervé Kerlann produkuje širokou škálu bílých i červených vín, od základních po ta z nejprestižnějších vinic. Jeho vášní je apelace Gevrey Chambertin, kde vytvořil impozantní řadu vín. Od základního Gevrey-Chambertin až po Premier Cru, jako je "Les Goulots" a "Les Corbeaux", Kerlannovo vinařství nabízí vína s neuvěřitelnou komplexitou a charakterem.

Vinice Hervého Kerlanna, včetně "En Derée", "En Champs" a "Aux Ételois", vynikají výraznou mineralitou a jemností. Jeho vinařský styl se rychle zdokonalil, a dnes patří k nejuznávanějším v Burgundsku, zatímco jeho bratři z Bordeaux mohou jen závidět.