Château de Laborde - Gevrey Chambertin Vieilles Vignes 2019

Elegantní Pinot noir z vyhlášené obce Gevrey-Chambertin, víno ze skvělého ročníku, stáří vinic je více jak 40 let!

Dostupnost Skladem
1 320 Kč
Château de Laborde - Gevrey Chambertin Vieilles Vignes 2019

Hervé Kerlann produkuje vína, která perfektně odrážejí unikátní terroir dané oblasti. Ročník 2019 přináší velmi příjemný zážitek. Červená vína možná nejsou tak hluboká jako v ročnících 2016 a 2015, ale vynikají vysokou ovocností a šťavnatostí. Jsou také připravena k pití o něco dříve.

Toto víno pochází z komunálních parcel Gevrey Chambertin, kde rostou více než 40 let staré révy na jílovito-vápenitém podloží, zahrnující Le Fourneau, Croix de Champs, Charreux a Billard.

Proces výroby:

Ruční sběr a pečlivé třídění. Hrozny macerují při 12 °C po dobu tří dnů, následuje fermentace v inoxových tancích. Matolinový klobouk se denně stlačuje (pigeage). Po kvašení je víno přesunuto do dubových sudů (50 % nových) na 12 měsíců. Probíhá malolaktická fermentace, přetáčení (soutirage) a jemná filtrace. Použití síry je minimální.

V barvě září světle rubínově a nabízí vůni brusinek, černého ovoce a květinových tónů. S věkem se otevírají i tóny lékořice a lesního podrostu, doplňující mladistvý charakter. V ústech poskytuje sametový pocit s pevnou strukturou, elegantními taniny a složitým, opulentním profilem. Toto víno Gevrey Chambertin spojuje sílu, složitost a opulentnost s jemností a elegancí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Rulandské Modré (Pinot Noir)
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

Château de Laborde, postavené v roce 1678, je nazýváno "burgundským Versailles" a vybudovalo si reputaci na místě někdejší pevnosti z XI. století, která sloužila jako sídlo burgundských vévodů.

Vinařská cesta Hervého Kerlanna nebyla jednoduchá. Narodil se v Bretani, ale dětství strávil v Bordeaux, kde jeho matka pocházela z prestižní rodiny Chèze, spojené s bordeauxskou rodinou Borie (Châteaux Grand Puy-Lacoste, Ducru-Beaucaillou, Haut-Batailley). Po mnoha cestách po světě se Hervé v roce 1990 přestěhoval do Côte d´Or, do srdce Burgundska, s kanadskou novomanželkou.

Hervé Kerlann produkuje širokou škálu bílých i červených vín, od základních po ta z nejprestižnějších vinic. Jeho vášní je apelace Gevrey Chambertin, kde vytvořil impozantní řadu vín. Od základního Gevrey-Chambertin až po Premier Cru, jako je "Les Goulots" a "Les Corbeaux", Kerlannovo vinařství nabízí vína s neuvěřitelnou komplexitou a charakterem.

Vinice Hervého Kerlanna, včetně "En Derée", "En Champs" a "Aux Ételois", vynikají výraznou mineralitou a jemností. Jeho vinařský styl se rychle zdokonalil, a dnes patří k nejuznávanějším v Burgundsku, zatímco jeho bratři z Bordeaux mohou jen závidět.