Château de Laborde - Nuits-Saint-Georges 1er Cru Les Perrières 2015

Opulentní Pinot noir ze skvělého ročníku. Stáří vinic 85 let! Ukázkové Burgundské.

Dostupnost Skladem
1 650 Kč
Château de Laborde - Nuits-Saint-Georges 1er Cru Les Perrières 2015

Ročník 2015 byl výjimečným rokem pro vinařství. Brzké jaro a horké léto přinesly ideální podmínky pro hrozny, které dozrály do perfektní kvality. I když výnosy byly menší, bobule byly velmi koncentrované, což vytvořilo skvělý základ pro výrobu vína.

Vinice Les Perrières leží v jižní části obce Nuits-Saint-Georges a je známá svou kamenitou půdou s vysokým obsahem jílu a křídy. Díky této struktuře zrají hrozny brzy a plně.

Při degustaci tohoto vína od Hervého Kerlanna si okamžitě všimnete jeho intenzivního charakteru. Po 12 měsících zrání v barikových sudech má víno sytě červenou barvu a nádherně se otevírá s aroma černých višní, borůvek, fialek a mentolu. Chuť je plná zralého ovoce s jemnými tříslovinami, které dodávají vínu sametovou texturu. Jeho dlouhý a svěží závěr láká k dalšímu doušku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: 1er Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Rulandské Modré (Pinot Noir)
Ročník: 2015
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

Château de Laborde, postavené v roce 1678, je nazýváno "burgundským Versailles" a vybudovalo si reputaci na místě někdejší pevnosti z XI. století, která sloužila jako sídlo burgundských vévodů.

Vinařská cesta Hervého Kerlanna nebyla jednoduchá. Narodil se v Bretani, ale dětství strávil v Bordeaux, kde jeho matka pocházela z prestižní rodiny Chèze, spojené s bordeauxskou rodinou Borie (Châteaux Grand Puy-Lacoste, Ducru-Beaucaillou, Haut-Batailley). Po mnoha cestách po světě se Hervé v roce 1990 přestěhoval do Côte d´Or, do srdce Burgundska, s kanadskou novomanželkou.

Hervé Kerlann produkuje širokou škálu bílých i červených vín, od základních po ta z nejprestižnějších vinic. Jeho vášní je apelace Gevrey Chambertin, kde vytvořil impozantní řadu vín. Od základního Gevrey-Chambertin až po Premier Cru, jako je "Les Goulots" a "Les Corbeaux", Kerlannovo vinařství nabízí vína s neuvěřitelnou komplexitou a charakterem.

Vinice Hervého Kerlanna, včetně "En Derée", "En Champs" a "Aux Ételois", vynikají výraznou mineralitou a jemností. Jeho vinařský styl se rychle zdokonalil, a dnes patří k nejuznávanějším v Burgundsku, zatímco jeho bratři z Bordeaux mohou jen závidět.