Château du Moulin-à-Vent - Beaujolais Moulin-à-Vent 2021

Strukturované Gamay prošlo karbonickou macerací, zbytek kvasí v nerezových tancích a 20% v dubových sudech. Jemné třísloviny a ovoce.

Dostupnost Skladem
620 Kč
Château du Moulin-à-Vent - Beaujolais Moulin-à-Vent 2021

TERROIR: zvětralé žuly s velkým podílem manganu.
STÁŘÍ PARCEL: 80 let
EKO REŽIM: ekologické zemědělství bez oficiální certifikace
PARCELY: Les Thorins, Le Moulin-à-Vent, Aux Caves

CRU BEAUJOLAIS: Vína z oblasti Beaujolais bohužel dlouho trpěla nedostatečným uznáním, částečně kvůli masové produkci mladého Beaujolais, který každý listopad zaplaví trhy. Tento fenomén však vytvořil silný marketingový tah, který vynesl vinařství Beaujolais na mezinárodní scénu.

Vinice Moulin-à-Vent, s kořeny sahajícími do 1. století, představuje starobylý vinohrad. Slávu svých vín zaznamenal ve 17. století, kdy byla jeho vína schválena pro královský stůl Ludvíka XIV.

Terroir Geologie této oblasti spočívá v žulových půdách s písčitými kapsami, žulovém podloží s manganem, mědí a dalšími kovy. Tato kombinace s bohatým obsahem minerálních látek vytváří jedinečný terroir s vlivem silných větrů, což vínům poskytuje charakteristickou identitu.

Výrobní proces zahrnuje ruční sklizeň, pečlivé třídění, karbonickou maceraci a zrání ve většině nerezových tancích, doplněné 20% zráním v sudech z francouzského dubu.

Degustace tohoto strukturovaného vína s tmavě červenou barvou a fialovými odstíny odhaluje podmanivou vůni zralého červeného a černého ovoce, doplněnou lehkým kořením a květinovými tóny. V ústech nabízí bohatost, opulentnost a komplexnost s jemnými tříslovinami a pikantním závěrem, poskytující vynikající tělo a délku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: Beaujolais Villages
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Gamay
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Beaujolais
Země původu: Francie