Château du Moulin-à-Vent - Cru Beaujolais - Moulin-à-Vent Champ de Cour 2020

Koncentrované Gamay, ovocné, kořenité a elegantní. Víno kvasí 12 měs. 20% v dubových sudech a 80% vína v nerezových nádobách.

Dostupnost Skladem
860 Kč
Château du Moulin-à-Vent - Cru Beaujolais - Moulin-à-Vent Champ de Cour 2020

PARCELA - VÝMĚRA: Champ de Cour - 3,28 hektaru
EKO REŽIM: Lutte raisonnée
VĚK VINICE: 35 let
EXPOZICE: jihovýchodní, ve výšce 200 m.n.m.
TERROIR: žulové podloží, mělké kamenité půdy

CRU BEAUJOLAIS Vína z Beaujolais trpěla nedostatečným oceněním, hlavně kvůli masové produkci mladého Beaujolais, který každý listopad zaplaví trhy. Přesto byl tento marketingový tah tím, co vyneslo vinařství Beaujolais na mezinárodní scénu.

Vinice Moulin-à-Vent, starobylý vinohrad sahající do 1. století, zažil slávu ve 17. století, kdy Ludvík XIV schválil vína Torreins pro královský stůl.

TERROIR - CHAMP DE COUR Vinohrad ležící pod větrným mlýnem, na mírném svahu s východní expozicí, poskytuje optimální ochranu před větry. Půda plná žulové sutě a kamení vyžaduje hluboké kořeny révy, které nacházejí nutné živiny. Podloží s vysokým obsahem minerálů a křemíku dodává vínu jedinečný charakter, zatímco hlubší vrstvy půdy lépe udržují vláhu ve srovnání s vrcholem kopce.

PROCES VÝROBY Ruční sklizeň do třicetilitrových nádob s dvojitým tříděním. 70 % hroznů prošlo karbonickou macerací pro získání jemnosti a kulatosti. Zrání probíhalo 12 měsíců, z toho 20 % v dubových sudech (Allier a Vosges) a 80 % v nerezových tancích. Po asambláži následovalo šestiměsíční zrání v nerezových tancích a následné lahvování.

DEGUSTACE Víno má sytě červenou barvu zralých třešní s atraktivním aroma květin pivoňky a růže, doplněným lehkým vanilkovým nádechem. Intenzivní chuť přináší pikantní tóny ostružin, zralých třešní, meruněk a jemného anýzu, cedrového dřeva a čaje. Výrazně svěží se šťavnatými tříslovinami a dlouhým závěrem, který podporuje schopnost vína zráti déle.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: Cru Beaujolais
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Gamay
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Beaujolais
Země původu: Francie