Château du Moulin-à-Vent - Cru Beaujolais - Moulin-à-Vent Les Vérillats 2020

Opulentní Gamay, které prošlo karbonickou macerací. Víno kvasí 18 měs. v dubových sudech a 70% vína v nerezových nádobách.

Dostupnost Skladem
830 Kč
Château du Moulin-à-Vent - Cru Beaujolais - Moulin-à-Vent Les Vérillats 2020

TERROIR: podloží růžová žula bohatá na oxid železa, manganu a mědi
EXPOZICE: východní, na vrcholku žulové hory (280 m.n.m.)
VĚK VINICE: 65 let
EKO REŽIM: Lutte raisonnée
PARCELA - VÝMĚRA: Les Vérillats - 4,4 hektaru

CRU BEAUJOLAIS Vína z Beaujolais trpěla nedostatečným oceněním, hlavně kvůli masové produkci mladého Beaujolais, který každý listopad zaplaví trhy. Přesto byl tento marketingový tah tím, co vyneslo vinařství Beaujolais na mezinárodní scénu.

Vinice Moulin-à-Vent, starobylý vinohrad sahající do 1. století, zažil slávu ve 17. století, kdy Ludvík XIV schválil vína Torreins pro královský stůl.

TERROIR - LES VÉRILLATS, jedno z prvních klasifikovaných terroirů v Moulin-à-Vent, nabízí východní expozici a panoramatický výhled. Žulové podloží s písky odlišuje tuto oblast, zajišťující dobrou odvodnění a bohatou půdu s manganem a kovy.

Proces výroby zahrnuje ruční sklizeň, pečlivé třídění, a částečnou fermentaci karbonickou macerací. Následuje 18 měsíců zrání, z čehož 30 % probíhá v sudech z francouzského dubu a 70 % v nerezových tancích.

Degustace nabízí sytě červenou až rubínovou barvu s intenzivní vůní zralých višní, koření a květinovým podtónem. V ústech je víno sofistikované, hutné a extraktivní, s chuťí višní v hořké čokoládě, ostružinami a pikantní kořenitostí. Hedvábně vyzrálé třísloviny a dlouhý závěr činí toto víno výjimečným zástupcem apelace Moulin-à-Vent.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: Cru Beaujolais
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Gamay
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Beaujolais
Země původu: Francie