Château Grand Village - Bordeaux Supérieur 2015

Ukázkové a krásně zrající Bordeaux. Plnější tělo, dobrá délka chuti, výrazné aroma díky 12 měs. zrání na bariku.

Dostupnost Skladem
890 Kč
Château Grand Village - Bordeaux Supérieur 2015

Château Grand Village, založený v roce 1650 Jacquesem Verderym, je symbolem dlouhé a bohaté tradice rodiny Guinaudeau. Od roku 1980 ho vedou Jacques Guinaudeau a jeho žena Sylvie, kteří před dvaceti lety předali otěže svým synům, Baptisteovi a jeho ženě Julie, aby pokračovali v odkazu s filozofií Château Lafleur.

Vinice o rozloze 20 hektarů poblíž Libourne produkovaly vynikající hrozny. Víno Château Grand Village je skvělým příkladem vín z oblasti Bordeaux, s odrůdovým složením 82% Merlot a 18% Cabernet Franc.

Ruční sběr hroznů a pečlivá selekce na vinici i ve sklepě zaručují kvalitu. Alkoholové kvašení a macerace probíhají v nerezových a betonových tancích, po kterých následuje 12 měsíců zrání v sudech, z nichž 30 % jsou nové dubové sudy.

Château Grand Village 2015 je plné, harmonické a vyvážené víno, charakteristické černým rybízem, kořením a švestkami v čokoládě. Jeho struktura a bohatost se projevují i v chuťovém profilu, kde dominuje ovocnost, doplněná vanilkovými tóny.

Toto víno skvěle doplňuje pečená masa, jak hovězí, tak jehněčí, ale i grilovaná ryba. Pro milovníky sýrů nabízí skvělý pár s tvrdými kravskými sýry, jako je Comté či Beaufort.

Château Grand Village 2015 je již dnes příjemné k pití, ale s několika lety ve sklepě nabere na komplexitě a výrazu, což z něj činí skvělou investici do budoucnosti pro každého sběratele vína.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Merlot, Cabernet Franc
Ročník: 2015
Vinařská oblast: Bordeaux
Země původu: Francie