Chaves - Cinco Islas Albariño 2022 Magnum

Značka: Bodegas Chaves

Cinco Islas je suché a intenzivní Albariño, s odrůdovými vlastnostmi, a výrazným atlantickým charakterem

Dostupnost Skladem
930 Kč
Chaves - Cinco Islas Albariño 2022 Magnum
Značka: Bodegas Chaves

Vinný skvost Cinco Islas je plodem výjimečné vinice situované na kopci ve výšce 100 m nad mořem, kde se hrozny setkávají s mořským vánekem a slunečními paprsky. Tato vynikající parcela poskytuje nejlepší hrozny pro tvorbu tohoto jedinečného vína. Etiketa zobrazuje námořní mapu s ústími řek, kde réva roste, a termosenzitivní symbol majáku označující optimální teplotu pití (zbarvením do modra). Cinco Islas obdrželo zlatou medaili Grand Bacchus de Oro v mezinárodní soutěži Concurso Internacional de Vinos Bacchus, převyšujíc ostatních 1747 přihlášených vín.

Zlatavé víno s jemnými zelenými odlesky nabízí intenzivní aroma zralého ovoce a citrusových tónů. V ústech plné a vyvážené, s výraznými tóny zeleného ovoce a charakteristickou slaností. Tohle odrůdově výrazné a minerální Albariño vás přenese na atlantské pobřeží již po prvním doušku.

S jeho slanou dochutí skvěle ladí s různými druhy ryb a mořských plodů, zvláště těch syrových, jako jsou ústřice nebo tartar, nebo těch s rychlou tepelnou úpravou, například slávky či almejas.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: DO
Objem: 1,5 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Albariño
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Rías Baixas
Země původu: Španělsko