Christian Tschida - Engel auf Erden 2019 pink

Naturalní Cabernet Franc s troškou Frankovky. 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
699 Kč
Christian Tschida - Engel auf Erden 2019 pink

Původní záměr výroby byl tak trochu jiné víno, ale jelikož je Christian šílenec s geniálními nápady, vzniklo tohle cuveé. Něco málo k samotnému vínu, je to taková "růžová macerace", ale vlastně velmi jasně červená, lehce perlivá, světlá s jemnou tříslovinovou strukturou. Potřebuje trochu vzduchu, aby se vyprděl a znovu nadechl. Poté na Vás vyskočí ovocné kombo a bude Vás bavit celý večer i ráno.

Na nose cítíme bobulové ovoce. Červené ovoce. Malina. Třešeň. Sexy kyselost. Červený rybíz. Je to taková šťáva se strukturou.

 

Doporučení: S tmavým masem a všemi druhy zvěřiny: jelenem, srncem nebo divočákem

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Klasifikace: naturální
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Frankovka (Blaufränkisch), Cabernet Franc
Vinařská oblast: Burgenland
Země původu: Rakousko
Položka byla vyprodána…

Christian Tschida sídlí v městečku Illmitz na břehu Neziderského jezera a je čvrtou generací rodiny vinařů. Vinařství převzal po svém otci v roce 2003. Hospodaří na 14 ha vinic kolem Illmitzu (staré rodinné vinice) a na druhé straně jezera kolem Purbachu (tyto vinice postupně získal).
Ve vinici ani ve sklepě nepoužívá žádné chemické prostředky, vína nejsou nijak manipulována. Všechna vína se lahvují bez čeření, filtrace a od roku 2013 zcela bez síry. Ve vinici používá svou unikátní kombinaci vlastního kompostu a slámy, vyjímečně používá postřiky z fermentovaných bylin a bylinných olejů. Jeho vinice vypadají jako botanická zahrada. Jsou plné trávy, květin, bylin, hmyzu a zvířat. Část vinic je vedena ve speciálním dvojitém systému (double planting system), kdy jsou 2 rostliny zasazeny těsně vedle sebe a to je nutí k maximálnímu souboji o vodu a živiny. Kořeny poté prorůstají rychleji a hlouběji do země. Výnosy jsou velmi malé, vše je podřízeno maximální kvalitě.