Claus Preisinger - Puszta Libre 2022

Víno, které vám připomene léto jak žádné jiné. Zweigelt a Svatovavřinecké tvoří zábavné lehké červené víno, které kvasilo a zrálo v nerezovém tanku, je ovocné a nejlépe chutná vychlazené na 12°C.

Dostupnost Skladem
295 Kč
Claus Preisinger - Puszta Libre 2022

Má svěží vůni třešní, brusinek, ostružin, a fialek s nádechem koření. Jeho třísloviny jsou dostatečně měkké, takže si ho lze snadno vychutnat s jídlem i bez jídla. Víno zaujme i na pohled. Tvar a nezvyklá etiketa vzdávají hold vintage limonádovým lahvím z 20. let minulého století. Název puszta odkazuje na fakt, že vinice, kde vzniklo toto víno, byly kdysi součástí Maďarska. Libre je španělsky "zdarma" a to je to, co říká sám Claus - Víno zdarma, víno duše - moc nepřemýšlejte, jen ho pijte!

Doplňkové parametry

Kategorie: Rakousko
Klasifikace: naturální
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Svatovavřinecké, Zweigeltrebe
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Burgenland
Země původu: Rakousko

Tohle malé vinařství leží v obci Gols u jezera Neusiedlersee v Burgenlandu. Claus začal původně s otcem vyrábět víno jako koníček, který přerostl v jeho životní náplň. Jeho první ročník byl v roce 2000. Od té doby stihl rozšířil 3 hektary svého otce na 19 hektarů. Jeho vinice jsou umístěny na 64 pozemcích a jsou z velké části vysazeny odrůdami typickými pro Burgenland - Zweigelt, Blaufränkisch a St. Laurent.

Claus je od roku 2009 držitelem biodynamické certifikace. Do vína ve sklepě zasahuje minimálně. Do vín přidává velmi málo síry - pouze lehce při lahvování a to pouze v nutných případech.