Clos Triguedina - Cuveé classic Cahors 2017

Značka: Clos Triguedina

Našlapané Cuveé složené z odrůd 80% Malbec, 17% Merlot a 3% Tannat. Hluboká sytá barva, plné tělo a delší dochuť. Skvělé víno!

Dostupnost Skladem
540 Kč
Clos Triguedina - Cuveé classic Cahors 2017
Značka: Clos Triguedina

První víno z vinařství Clos Triguedina, jednoduše nazvané Classic nebo také Tradition, je autentickým zástupcem Cahors. Toto víno pochází z vinic umístěných na druhé a třetí terase, které jsou v Cahors umístěny na svazích podél řeky. Jeho složení tvoří 80% Malbec, 17% Merlot a 3% Tannat.

Víno zrálo po dobu roku a půl v nových dubových sudech, z nichž třetina byla nových. Jeho tmavá barva předznamenává intenzivní lesní ovocné aroma, avšak vyvážené a elegantní. Chuťový profil je suchý, doprovázený bezchybnou kyselinou a tříslovinami, s výrazným jádrem tmavého ovoce. Struktura je pevná a delší, což svědčí o serióznosti a kvalitě tohoto vína, které má výborný potenciál pro další zrání a rozvinutí svých charakteristických vlastností.

Oblast Cahors je klíčovým regionem v jihozápadní Francii a její nejvýznamnější částí. Dominantní odrůdou zde je Malbec, místně známý jako Cot. Vinařství Clos Triguedina je symbolem této oblasti, představuje rodinnou usedlost rozkládající se na 65 hektarech a patřící rodině Baldès. S bohatou historií sahající až do roku 1830 je vinařství v současnosti vedeno již 7. generací vášnivých vinařů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14.5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Merlot, Malbec, Tannât
Ročník: 2017
Vinařská oblast: Cahors
Země původu: Francie