Clos Triguedina - French Malbec Cahors 2018

Značka: Clos Triguedina

Temperamentní a skvěle pitelný Malbec z oblasti Cahor ve Francii. Víno zrálo 12 měs. na nerezových nádobách. Výrazně ovocné a lehce kořenité.

Dostupnost Skladem
240 Kč
Clos Triguedina - French Malbec Cahors 2018
Značka: Clos Triguedina

French Malbec (Cahors is not dead) představuje novinku v nabídce vinařství Clos Triguedina, známého svými prvotřídními Malbecy. Víno i svou etiketou evokuje původ Malbecu, zde nazývaného Cot, z oblasti Cahors na jihozápadě Francie. Tento lahodný Malbec je ideální příležitostí pro objevení kulatosti a jemnosti francouzského Malbecu. Tóny červeného bobulového ovoce a švestek vytvářejí jemný chuťový profil tohoto snadno pitelného vína, které odkrývá terroir Cahors.

Čistý 100% Malbec z jílovito-vápenité půdy jihozápadní Francie, konkrétně z oblasti Cahors. Toto víno nezrálo v dubových sudech. Ve Wine Enthusiastu obdrželo originální hodnocení: "Je bohaté, s tříslovinami Malbecu vyváženými zralými černými plody a tóny máty."

S French Malbec (Cahors is not dead) získáte vynikající hodnotu za peníze a jistotu, že vás toto víno nezklame!

Oblast Cahors je klíčovým regionem vinařství na jihozápadě Francie. Zde dominuje odrůda Malbec, místně známá jako Cot. Vinařství Clos Triguedina je symbolem této oblasti a rodinná usedlost o rozloze 65 hektarů, patřící rodině Baldès, je považována za vlajkovou loď celého regionu. S více než 190 lety historie je vinařství řízeno již 7. generací vinařů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Malbec
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Cahors
Země původu: Francie