Clos Triguedina - Probus Cahors 2011

Značka: Clos Triguedina

Opulentní Malbec vysoké kvality! Víno zrálo 18 měsíců v nových dubových sudech. Víno s velkým potenciálem ke zrání.

Dostupnost Skladem
950 Kč
Clos Triguedina - Probus Cahors 2011
Značka: Clos Triguedina

Velký francouzský Malbec přinášející moderní styl a eleganci. Jeho sytá barva s fialovými tóny láká k ochutnání. Vůně černého ovoce s jemným nádechem dřeva předznamenává komplexní chuť, která je dlouhá a harmonická. Tento Malbec se vyznačuje sametovým projevem, který je plný, avšak zaokrouhlený. Aktuální ročník 2010 patří k vrcholům produkce v oblasti Cahors, přináší elegantní spojení ovocnosti s minerálními tóny.

Toto víno zrálo 18 měsíců v nových sudech z francouzského dubu, čímž získalo svou bohatou strukturu a hloubku chuti. Je vyrobeno z 100% odrůdy Malbec a pochází z vinařství Clos Triguedina, které je známé jako jeden z nejstarších a nejuznávanějších producentů v Cahors. Víno nese označení nejlepších francouzských vín z odrůdy Malbec, což svědčí o jeho vynikající kvalitě a reputaci.

Oblast Cahors je klíčovou oblastí vinařského regionu Jihozápad ve Francii, kde dominuje odrůda Malbec, známá také jako Cot. Vinařství Clos Triguedina představuje vrcholnou kvalitu této oblasti. Je to rodinná usedlost o rozloze 65 hektarů patřící rodině Baldès, která má bohatou historii sahající až do roku 1830. V současné době je vinařství vedeno již 7. generací vášnivých vinařů, kteří se pečlivě starají o každý detail v procesu výroby vína.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Malbec
Ročník: 2011
Vinařská oblast: Cahors
Země původu: Francie