Daniel-Etienne Defaix - Chablis Premier Cru Les Lys 2005

I přes starší ročník, neuvěřitelně svěží a stále mladistvé víno z kategorie 1er Cru! Starší vinice, delší zrání na sudech, vhodné do archivu.

Dostupnost Skladem
850 Kč
Daniel-Etienne Defaix - Chablis Premier Cru Les Lys 2005

Vína z oblasti Chablis, jsou celosvětově vyhledávaná bílá vína z Francie, díky svoji neuvěřitelné svěžesti, minerality a pro jejich křišťálovou čistotou.

STÁŘÍ VINIC: 75let
TERROIR: podloží kimmeridgien, půda jílovito-vápencová

Výrobní proces tohoto vína je pečlivý a zdůrazňuje kvalitu. Hrozny jsou ručně tříděny před lisováním v pneumatickém lisu, což trvá tři hodiny. Kvašení a fermentace probíhají pomalu při nízkých teplotách po dobu tří až čtyř týdnů. Následuje malolaktická fermentace, která je výhradně spontánní a může trvat i dva roky. Vína poté odpočívají na jemných kalech v nerezových tancích po dobu 18 měsíců, bez přidání síry.

V degustaci se víno prezentuje medově zlatou barvou a intenzivním ovocným aroma, v němž dominují tóny tropického ovoce, bergamotu, fenyklu a zimolezu. V ústech je víno intenzivní, bohaté a velmi ovocné, s postupným odkrýváním tónů broskví, manga a medu, vše v dokonalé rovnováze s výraznou mineralitou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: 1er Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2005
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

Domaine du Vieux Château, umístěné na okraji Chablis, je vinařství s bohatou tradicí. Daniel-Etienne Defaix, člen starobylé rodiny z této oblasti, spravuje zhruba 30 hektarů vinic, včetně historických založených cisterciáckými mnichy ve 12. století. Defaix je známý jako "světský správce velkých mnišských apelací". Vinařství se věnuje tradičním metodám s důrazem na nízký výnos a vinifikaci bez dubových sudů. Klade se zvláštní důraz na šetrné obhospodařování vinic a vyzrávání vína. Hrozny pro výrobu vína Premier Cru pocházejí z vinice Les Lys, známého jako Clos du Roi, monopolem společnosti Defaix. Tato 3,5hektarová vinice s jižní orientací a křídovou půdou poskytuje vínu výrazný minerální charakter s lehkým nádechem soli.