Daniel-Etienne Defaix - Chablis Vieilles vignes 2018

Minerální Chardonnay v top kondici, víno ukázkového charakteru. Dominují ovocné tóny, doplněné nádechem pazourku a vanilky.

Dostupnost Skladem
590 Kč
Daniel-Etienne Defaix - Chablis Vieilles vignes 2018

Vína z oblasti Chablis, jsou celosvětově vyhledávaná bílá vína z Francie, díky svoji neuvěřitelné svěžesti, minerality a pro jejich křišťálovou čistotou.

STÁŘÍ VINIC: 75let
TERROIR: podloží kimmeridgien, půda jílovito-vápencová

Po výrazných srážkách v lednu a suchém létě se Chablis v roce 2018 mohlo těšit na dobrý ročník. Sklizeň v srpnu a září proběhla v klidu a přinesla mimořádnou kvalitu Grand Cru a Premier Cru vín s plnými tóny exotického ovoce. I základní AOP Chablis překvapují harmonií a strukturou. Očekává se, že vína ročníku 2018 budou pěkně vyzrávat.

Degustace ukazuje zářivě zlatou barvu s výraznou vůní tropického ovoce a minerálními prvky. V ústech je víno intenzivní, šťavnaté a koncentrované, s dlouhým minerálním závěrem. Ideální pro vyjádření unikátního Kimmeridgianského terroiru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

Domaine du Vieux Château, umístěné na okraji Chablis, je vinařství s bohatou tradicí. Daniel-Etienne Defaix, člen starobylé rodiny z této oblasti, spravuje zhruba 30 hektarů vinic, včetně historických založených cisterciáckými mnichy ve 12. století. Defaix je známý jako "světský správce velkých mnišských apelací". Vinařství se věnuje tradičním metodám s důrazem na nízký výnos a vinifikaci bez dubových sudů. Klade se zvláštní důraz na šetrné obhospodařování vinic a vyzrávání vína. Hrozny pro výrobu vína Premier Cru pocházejí z vinice Les Lys, známého jako Clos du Roi, monopolem společnosti Defaix. Tato 3,5hektarová vinice s jižní orientací a křídovou půdou poskytuje vínu výrazný minerální charakter s lehkým nádechem soli.