Dante Rivetti - Barbaresco Bricco di Neive Riserva 2015

Značka: Dante Rivetti

Unikátní ročník 2015. Skvělé víno ze starých vinic pro velké životní okamžiky. Víno vhodné k archivaci.

Dostupnost Skladem
1 470 Kč
Dante Rivetti - Barbaresco Bricco di Neive Riserva 2015
Značka: Dante Rivetti
 Skvělý ročník 2015, který v Itálii obzvláště v oblasti Piemontu byl jedním z nejlepších. Víno s obrovským potenciálem ke zrání. Víno které si můžete nechat ve sklepě klidně dalších 15 let a bude jen a jen lepší.
 
Víno pro opravdové znalce, vyrobené z odrůdy Nebbiolo, je vínem ze starých vinic ideálním pro velké životní okamžiky. Po prvních 24 měsících zrání – převážně ve velkých slavonských dubových sudech s malým podílem v malých sudech z francouzského dubu – následuje dalších 12 měsíců ve velkých sudech, což znamená tříleté celkové zrání. Díky následným 18 měsícům v láhvi si toto víno vysloužilo označení „rezerva“. Barbaresco Bricco di Neive Riserva od rodiny Rivetti se vyznačuje expanzivní aristokratickou chutí, mimořádnou délkou a jemnými taniny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Itálie
Klasifikace: DOCG
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Nebbiolo
Ročník: 2015
Vinařská oblast: Piemont
Země původu: Itálie

Malebné rodinné vinařství Dante Rivetti se nachází v severní části Itálie, v Piemontu, mezi Turínem a Janovem v Nieve (Barbarecso DOCG). Na konci 19 století zakoupil Giuseppe Rivetti "Pinin" tři statky pro své tři děti. O století později, přesněji v roce 1979, inicioval jeho vnuk Dante pěstování, stáčení a prodávání vína pod jeho jménem. S pomocí své ženy Luciany pokračuje v pradědečkových stopách, postupně rozšiřuje statky až na současných 42 hektarů vinic.