Dante Rivetti - Langhe Nebbiolo 2020

Značka: Dante Rivetti

Hladké a elegantní Nebbiolo, vynikající kvalita. Víno čisté a harmonické.

Dostupnost Skladem
570 Kč
Dante Rivetti - Langhe Nebbiolo 2020
Značka: Dante Rivetti

Toto Nebbiolo, pěstované na kopci Bricco di Neive, tvoří výhradně hrozny vypěstované na kopcích lokality Bricco di Nieve. Víno zrálo 12 měsíců ve 30hl sudech ze slavonského dubu s precizním záměrem uchovat aromatické jádro. Vůně je charakteristická švestkami, tmavými bobulemi a sladkým kořením. Překvapivě všestranné, toto Nebbiolo se výborně snoubí s mnoha mexickými pokrmy, což ocení gurmáni s kosmopolitním vkusem.

Vynikající Nebbiolo, které Vás mile překvapí svojí precizností a elegancí. Navíc hrozny použité k výrobě tohodle vína, jsou z ekologického režimu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Itálie
Klasifikace: DOCG
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Nebbiolo
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Piemont
Země původu: Itálie

Malebné rodinné vinařství Dante Rivetti se nachází v severní části Itálie, v Piemontu, mezi Turínem a Janovem v Nieve (Barbarecso DOCG). Na konci 19 století zakoupil Giuseppe Rivetti "Pinin" tři statky pro své tři děti. O století později, přesněji v roce 1979, inicioval jeho vnuk Dante pěstování, stáčení a prodávání vína pod jeho jménem. S pomocí své ženy Luciany pokračuje v pradědečkových stopách, postupně rozšiřuje statky až na současných 42 hektarů vinic.