Domaine Arnaud Tessier - Bourgogne blanc Champ Perrier 2019

Minerální Chardonnay od jednoho z nejprestižnějších producentů z Mersaultu. Ve víně dominují tóny ovoce, je rafinované.

Dostupnost Skladem
750 Kč
Domaine Arnaud Tessier - Bourgogne blanc Champ Perrier 2019

PŮDA: jílovito-vápenitá bohatá na železo
STÁŘÍ VINICE: 8 - 45 let
ŠKOLENÍ: dubové sudy - 10% nových

Ročník 2019 v Burgundsku je označován za jedinečný, ale zároveň složitý. Sklizeň proběhla rekordně brzy, někteří vinaři ji dokončili ještě před koncem srpna, což je neobvyklé. Teplé jaro a nadprůměrné teploty v březnu a dubnu přinesly květenství o tři týdny dříve. Květen pak nabídl ideální podmínky pro rozkvět. I přes sucho, které způsobilo problémy s dozráváním, vína od špičkových pěstitelů překvapují svou svěžestí, harmonií a koncentrací. Zatímco některá vína mohou postrádat chuťovou pestrost, jiná zaujmou nečekanou komplexností a klasicismem. Ročník 2019 je tak výrazným odrazem rozmanitosti Burgundska.

Vinice Champ Perrier se nachází na jihovýchodě obce Puligny Montrachet, v těsné blízkosti apelace Puligny Montrachet village-Corvées des Vignes. Půda je zde jílovitá-vápenitá s hlubokými červenými jíly obsahujícími železo. Vinice o rozloze 0,5 hektaru má část keřů starých 8 let a část s keři z roku 1975.

Bourgogne blanc Champ Perrier je lahodné víno, které osloví všechny příznivce burgundských vín. Jeho zlatavá barva s stříbrnými odlesky láká k ochutnání. Aroma hrušek, švestek, mandlí a másla vytváří dokonalou harmonii s chutí. V ústech je víno čerstvé, kulaté a hedvábné s bohatou paletou chutí a výraznou mineralitou. Jeho závěr je dlouhý a rafinovaný.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

VINAŘSTVÍ ARNAUDA TESSIERA - TRADICE A KVALITA

Rodina Tessierů původně jen prodávala hrozny, ale od roku 2004 začala lahvovat vlastní vína. S prvotřídními parcelami v prestižních meursaultských crus, jako Les Charmes-Dessus a Pourzot-Dessus, se stali rodinné hospodářství jedním z nejlepších v oblasti.

Arnaud Tessier převzal vedení vinařství a zahájil éru neustálého zdokonalování. Od roku 2014 se jeho práce projevuje neuvěřitelnou čerstvostí a harmonií vín, která postupně stoupá každým dalším ročníkem. Díky plně organickému přístupu k pěstování hroznů a pečlivé práci ve sklepě se vinařství dostalo mezi špičku apelace Meursault.

Arnaud a jeho partnerka Catherine společně pečují o vinice i proces výroby vína. Jejich souhra a oddanost kvalitě se projevuje v ohromujících výsledcích posledních ročníků. Vína z Domaine Arnaud Tessier jsou skutečným pokladem pro milovníky kvalitních burgundských vín.