Domaine Arnaud Tessier - Meursault Premier Cru Charmes-Dessus 2016

Mnohovrstevnaté Chardonnay z nejprestižnější vinice v Mersault, ležící vedle Puligny Montrachet. Vyvážené a rafinované.

Dostupnost Skladem
2 050 Kč
Domaine Arnaud Tessier - Meursault Premier Cru Charmes-Dessus 2016

PŮDA: jílovito-vápencová (s převahou vápence), na povrchu štěrková suť
STÁŘÍ VINIC: 70 let
ZRÁNÍ: na dubových sudech, 25% nových, 6 měsíců před lahvováním nerezové tanky

Vinice

Vinice Charmes-Dessus 1er Cru se nachází na jižním okraji apelace Meursault, sousedící s vinicemi Puligny Montrachet. Arnaud Tessier zde obhospodařuje 0,32 hektaru vinice osázené v roce 1948. Tato prestižní lokalita poskytuje ideální podmínky pro pěstování výjimečných hroznů.

Degustace

Toto víno je komplexní a podmanivé. Jeho citrónově zlatá barva a bohatý buket evokují aroma žlutého ovoce, citrusů, zelených jablek a čerstvě stlučeného másla. Chuť je plně strukturovaná, přináší tóny broskví, grapefruitu, exotického ovoce a bylinek, s výrazným minerálním podtónem. Víno má bohatou texturu, je gurmánsky šťavnaté a svěží zároveň, s dlouhým a uspokojivým závěrem.

Gastronomie

Toto víno skvěle doprovodí čerstvé plody moře, korýše, pokrmy z ryb a drůbeže. Pro nejlepší zážitek doporučujeme dekantovat minimálně 15 minut před podáváním, aby se plně rozvinuly jeho aromatické a chuťové nuance.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: 1er Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2016
Vinařská oblast: Burgundsko
Země původu: Francie

VINAŘSTVÍ ARNAUDA TESSIERA - TRADICE A KVALITA

Rodina Tessierů původně jen prodávala hrozny, ale od roku 2004 začala lahvovat vlastní vína. S prvotřídními parcelami v prestižních meursaultských crus, jako Les Charmes-Dessus a Pourzot-Dessus, se stali rodinné hospodářství jedním z nejlepších v oblasti.

Arnaud Tessier převzal vedení vinařství a zahájil éru neustálého zdokonalování. Od roku 2014 se jeho práce projevuje neuvěřitelnou čerstvostí a harmonií vín, která postupně stoupá každým dalším ročníkem. Díky plně organickému přístupu k pěstování hroznů a pečlivé práci ve sklepě se vinařství dostalo mezi špičku apelace Meursault.

Arnaud a jeho partnerka Catherine společně pečují o vinice i proces výroby vína. Jejich souhra a oddanost kvalitě se projevuje v ohromujících výsledcích posledních ročníků. Vína z Domaine Arnaud Tessier jsou skutečným pokladem pro milovníky kvalitních burgundských vín.